Brak internetu w komputerze stacjonarnym


(Adamus203) #1

Witam, mam problem z internetem. Przy podłączonym kabelku nie wyświetla mi nic na temat internetu, tak jakby go w cale nie było. Po odłączeniu kabla jest to samo, zero informacji na pulpicie, nic... Domyślam się że nie mam sterowników od karty sieciowej lecz mam zintegrowaną. Nigdzie nie mogę ich znaleźć wiec proszę o pomoc, chodzi tutaj głównie o kontroler ethernet (takie coś mi wyskakuje, że tego "czegoś" brak) Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki.

Pozdrawiam.


(krtek) #2

a masz włączoną karte sieciową w biosie? Miałem coś podobnego kiedys i okazało sie ze niemiałem właczonej karty w biosie.


(Adamus203) #3

Nie wiem, jak to sprawdzic?


(krtek) #4

Wejdź do biosu klawiszem DEL (ewentualnie F2) przy starcie komputera i w oknie Integrated Peripherals, sprawdź, czy karta sieciowa jest włączona (Onboard H/W Lan ustawione na enabled).


(Lammermoor) #5

Trochę mało informacji podałeś. Sterowniki do płyty głównej zainstalowane? Jaki system, płyta główna? Menedżer urządzeń widzi kartę sieciową? Spróbuj wpisać w Start - > Uruchom - > cmd - > ipconfig /all , powinien być opis i adres karty sieciowej.

Najlepiej ściągnij program Everest

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.60.1500

dane płyty głównej wrzuć na http://wklej.eu/ i podaj tylko link do strony.