Brak internetu w sieci domowej

Witam! mój problem jest taki jak w temacie ale wszystko byłoby ok gdyby nie to że przed aktualizowaniem poprawek w xp sp3 sieć działała. Przejde teraz do opisu sieci: Hostem jest komputer stacionarny który posiada w sobie 3 karty sieciowe, 2 lan i jedną wi-fi. internet jest przesyłany na jedną z kart lan i udostepniany poprzez mostek sieciowy na 2 laptopy, jeden laptop łaczy się bezprzewodowo a drugi przez kabel. adresy ip są przydzielane automatycznie. Wszystkie 3 komputery widzą się w sieci tzn. pingowanie adresów działa poprawnie, zawsze prędkości poniżej 1ms. Co powinienem zrobić żeby znowu sieć ruszyła, ponowne konfigurowanie sieci nic nie daje, dalej to samo. Na komputerze głównym internet jest ale na pozostałych go brak, sygnał od dostawcy jest przesyłany na konkretny adres mac jednej z kart (wszystko jest prawidłowo podlączone). Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie jak rozwiązać ten problem, może to wina tych aktualizacji?

Z góry wielkie dzięki!

Spróbuj wyłączyć firewall.

Sprawdź czy masz zaznaczone udostępnianie połączenia internetowego.

udostępnianie jest włączone, zapora jest tylko ta z windowsa ale po jej wyłączeniu dalej jest to samo. mam zainstalowanego nod-a 32 jakby to było wazne

Antywirusa też możesz spróbować wyłączyć, choć raczej to nic nie da.

Wpisz w pasku przeglądarki adres IP: 212.77.100.101 i zobacz czy wejdzie.

nic to nie pomaga, na głównym komputerze www.wp.pl dziala a na podłączonych kompach IE nie wyswietla strony a CMD wyswietla komunikat ze host docelowy jest nieosiągalny. Wydaje mi się że wina leży chyba po stronie głównego komputera ale nie wiem jak ją zlokalizować i usunąć, może to te nieszczęsne akyualizacje XP-ka coś spaprały, moze jakby je jakoś usunąć?

Tak, coś jest po stronie głównego komputera (czyli inaczej mówiąc serwera, on jak najbardziej zasługuje na to miano :slight_smile: ). Tylko pytanie, co?

Wygląda na to, że komputery “wewnętrzne” nie łączą się z Internetem. Serwer go w jakiś sposób blokuje.

Poprawki możesz odinstalować poprzez aplet Dodaj/Usuń programy.