Brak internetu w Vectrze z TP-LINK MR-3420

(Tboro Pl) #1

Witam,

właśnie kupiłem internet w Vectrze. Dostałem od nich modem CISCO EPC3008. Po podłączeniu kablem do komputera, wszystko działa. Natomiast nie mogę za nic skonfigurować internetu z routerem TP-LINK MR-3420. Wcześniej router działał bez problemu z modemem 3G. Ustawienia zresetowałem do domyślnych. TTL mam 224.

Czy to znaczy, że nie potrafię go skonfigurować, czy ten router nie działa z Vectrą?

neaniver, resetujesz router do ustawień fabrycznych i podpinasz kabel RJ45 do portu WAN w routerze i w panelu konfiguracyjnym routera w zakładce "Network > Internet Access" ustawiasz na "WAN Only" i zapisujesz ustawienia klikając przycisk "Save" i uruchamiasz router ponownie. Po restarcie routera w powinien już działać internet ale musisz jeszcze ustawić zabezpieczenie sieci WiFi. Aby to zrobić w panelu routera wchodzisz do "Wireless > Wireless Security" i wybierasz opcję "WPA/WPA2 - Personal(Recommended)" następnie w pozycji "Version" wybierasz "WPA2-PSK" a w pozycji "Encryption" wybierasz "AES". Po wybraniu tych opcji wpisujesz swoje hasło do sieci (minimum 8 znaków) w pole "Wireless Password" i zapisujesz ustawienia klikając przycisk "Save" oraz uruchamiasz ponownie router.

(Agatonster) #3

neaniver ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Tboro Pl) #4

Robiłem tak jak napisałeś ale nadal nie mogłem uzyskać dostępu do internetu. Z ciekawości sklonowałem adres MAC z komputera do routera i uzyskałem dostęp. Dziwna sprawa, ponieważ nie podawałem Vectrze mojego adresu MAC. Wątpię aby to miało znaczenie. Tylko koleś co montował modem siedział chwilę przy kompie.