Brak internetu w Viscie w przeglądarkach

(Mayron) #1

Witam, od miesiąca mam jakiś internet radiowy dzielony na kilka osób ponieważ się przeprowadziłem i na razie nie będę miał niczego innego przez miesiąc i mam z tym problem... Otóż na Viscie internet nie działa ale działa no chodzi o to, że aktualizacji nie wyszuka, przeglądarki nie działają ALE GG działa jak wpisze ping onet.pl to też niby jest internet ale przeglądać się go nie da. W Windowsie XP oraz na Linuksie tego problemy nie ma... Proszę o pomoc z tym ponieważ nie wytrzymam dłużej z Windowsem XP... wszystko się tnie co chwile, zacina itp Chce wrócić normalnie do Visty.

(aero) #2

A w firewallu w Viście masz ustawione, aby przeglądarki internetowe mogły się łączyć z netem ?

Sprawdź na początku ustawienia firewalla.

(Binio21) #3

Mam podobny problem, że po pewnym czasie zanika net w przeglądarkach nawet przy wyłączonym firewallu, a skype wtedy mi działa. Zakładałem już o tym temat i nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Doszłem więc do wniosku, że to wina visty. Jednak za wcześnie ją wypuścili. Może wprowadzą na to kiedyś jakąś łatę ? :?

(Mayron) #4

Jak miałem neostrade czy multimo to wszystko było OK a teraz mam radiowy internet od jakiegoś kolesia z osiedla... Teraz jest net na Viscie ale po instalacji strona onet.pl ładowała się 10 minut aż w końcu wszystko było ok po tym jak się załadowała... najdziwniejsze jest to, że internet jest tylko przeglądarki nie otwierają stron... bo GG jest, Skype działa wszystko oprócz przeglądarek internetowych. Takiego błędu nie ma w XPku, Ubuntu, Debianie, Mandrivie, openSUSE czy innych...

(Ananandrzej) #5

Mam taki sam problem, neta zrobiłem sobie przez sieć lan (xp -vista). Na swieżo zainstalowanej viscie na laptopie asus wszystko ładnie działało lecz nie długo sie nacieszyłem przeglądaniem stron gdy zainstalowałem noda 3.0, teraz to tylko gg działa. Oczywisce odinstalowałem noda lecz dalej problem został połączenie jest pakiety sa odbierane i wysyslane gg działa jak należy a przeglądarka niestety nie. Czy ktoś wie co trzeba zrobić ? Zainstalować noda jeszcze raz i coć w nim ustawić? jakoś go skonfigurować? czy to jest jakiś konflikt miedzy antywirusem a zapora systemowa?. Probowałem już chyba wszystkiego dlatego proszę o pomoc na forum.