Brak internetu w WiFi udostępnianego z PC mimo udanego połąc


(El Krzysztof Wojciechowski) #1

Witam,

Posiadam komputer z Windowsem 7 x64. Mam też kartę WiFi TP-LINK TL-WN721N. Po instalacji sterowników przez system pojawiły mi się dwie sieci bezprzewodowe "TP-LINK 150Mbps Wireless Lite N Adapter" i "Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter".

Zainstalowałem program "Connectify" utworzyłem tam HotSpot, udostępniłem internet dla "Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter" w ustawieniach połączenia z internetem. Podłączyłem telefon do WiFi, ale internet nie działa. Wszystkie ustawienia protokołu internetowego są ustawione na automatyczne na wszystkich połączeniach.


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Program w najnowszej dostępnej wersji?

:arrow: Używasz zapory sieciowej? Jeśli tak, to czy dodałeś program Connectify do programów, które mogą korzystać z zasobów sieci?

Dokonywałeś tego z poziomu Ustawień sieciowych apletu panelu sterowania czy w programie Connectify?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(El Krzysztof Wojciechowski) #3

Tak, używam najnowszej. I dodałem do wyjątków więc to chyba nie jest problemem.

I ustawiałem to z poziomu Ustawień sieciowych nie samego programu.

EDIT

Tak to u mnie wygląda:


(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: A jak wygląda u Ciebie konfiguracja neta? Ze screen'ów wnioskuję, że do sieci podłączasz się na laptopie po kabelku, tak?

:arrow: Na drugim ze screen'ów pokazujesz okno programu - jaki inne opcje znajdują się w rozwijanych polach Internet oraz Wi-Fi? Wydaje mi się, że w tym pierwszym powinno być ustawione coś w stylu Połączenie lokalne.

:arrow: Możesz wrzucić screen zakładki Services programu?

Pozdrawiam,

Dimatheus