Brak internetu wifi - laptop

Mam windows 8.0. Laptop nie wyszukuje mojej sieci. Wczoraj miałem internet, a już dziś go nie mam.

Nie wyszukuje tylko Twojej sieci? A widzi inne sieci w obrębie? A co z innymi urządzeniami (telefon, inny laptop) widzą Twoją sieć? 

Inny komputer wyświetla tą sieć tylko ma zabezpieczenie wpa-psk, wcześniej nie miała. Nie wiem jak teraz znaleźć klucz do tego.

To jak teraz ma, a wcześniej nie miała, to znaczy, że ktoś coś ustawił. Może ktoś się dostał do niezabezpieczonej sieci i ją zmodyfikował? 

Najprościej będzie zresetować router i skonfigurować od początku ustawiając szyfrowanie i hasło, tak by nikt inny, oprócz Ciebie nie miał dostępu do sieci WIFI.

 

Sprawdzałeś F8 - Ostatnio znana dobra konfiguracja - Enter?

Ja nie mam router’a internet mam z powietrza ok. 500m - 1km hotspot i on jedynie może coś zrobić. Czy jest jakaś inna możliwość niż dzwonienie do niego?

Skoro internet masz z Hotspotu to raczej właściciel założył hasło i mógł ukryć sieć, by inni się nie łączyli.

 

Poza tym skoro masz ukrytą sieć, która wydaje się Twoja to powinieneś pamiętać jaki jest SSID tej sieci, a skoro sieć jest ukryta, to jej nie zobaczysz i nie podejrzysz jaki ma SSID.