Brak jakiegokolwiek profilu użytkownika

Witam wszystkich. Mam taki problem:

Ostatnio próbowałam połączyć laptopa z komputerem stacjonarnym. Jak się okazało później używałam złego kabla i dlatego wszelkie próby spełzły na niczym, ale wtedy o tym nie wiedziałam i próbowałam sposobu “prób i błędów”… próbowałam utworzyć nowe połączenie sieciowe i skonfigurowałam w laptopie na wysyłanie danych… oczywiście (przez zły kabel) nic to nie dało…wyłączyłam laptopa…jak go włączyłam potem to ustawił się profil użytkownika, wpisałam hasło i wszystko było oki. Nie chciałam mieć wchodzenia w system na hasło więc to spróbowałam to zmienic. Myślałam, że to związane z wcześniejszym ustawianiem połączeń sieciowych więc tam zajrzałam. Zauważyłam, że mam we właściwościach nowego, utworzonego przeze mnie połączenia, w zakładce “sieć” różne elementy-m.in. mój nick- myślałam, że to cóś co sama wcześniej utworzyłam…w każdym razie zaznaczyłam ten element i dałam “odinstaluj”…dzisiaj próbuję włączyć laptopa a tu … kupa… włącza się niby profil użytkownika żeby wpisać hasło ale żadnego profilu nie ma- nie ma nawet miejsca(ramki, okienka-niczego) żeby coś wpisać. Kiedy wciska sie Ctrl+Alt+Delete to pojawia się co prawda okienko z profilem i miejscem na hasło, ale hasło jest błędne. Przypuszczam, że w jakiś przedziwny sposób usunęłam ten profil z systemu. Czy da się to jakoś zmienić, dostać się do WinXP bez hasła. Czy muszę instalować drugi system, zrobić kopię danych i sformatować system? Wolałabym tego uniknąć… Pomocy!

Wejdź w trybie awaryjnym (na początku uruchamiania Windowsa F 8) i tam wejdź w konto Administrator (jak nie podane było hasło to daj Enter). Utwórz nowe konto z uprawnieniami administratora. Następnie wejdź do Explorera >Narzędzia >Opcje folderów > Widok i tam odzaznacz"użyj prostego udostępniania plików". Gdy wejdziesz w poszczególne foldery możesz przejąć je na własność wpisując swój nowy profil (prawoklik > Zabezpieczenia > wpisz swoje nowe konto.

Pozdrawiam.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … light=niro

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=lusrmgr

dzięki za p/odpowiedzi. Udało nam się jedynie utworzyć z trybu awaryjnego konto gościa i nic wiecej nie udaje nam się zrobić. Jak teraz próbujemy wejść do trybu awaryjnego to lipa- nie da rady. Jeszcze raz napiszę- nie tworzyłam konta zadnego wczesniej- w jakis sposób, z innego poziomu niechcacy powstało a potem jakoś “wyparowało” ;). Inaczej- nie da rady w żaden sposób wejść na konto administratora- nie było hasła-jak wciskam enter to nic to nie daje. Zazwyczaj mam takie same hasła w różnych miejscach- i żadne nie pasuje… nadal nie wiem co zrobić…pozostaje mi chyba tylko skopiowac dane i sformatowac laptopa…

a czy można wejść do trybu awaryjnego z wierszem poleceń a następnie włącz przywracanie systemu wpisując komende.

Jeżeli to nie pomoże to proszę zastosuj się do tego

Komenda nic nie dała, ten drugi sposób dzis wypróbuje, ale nie wiem czy sie uda…a czy jest jakis program, ktory pozwoli wejsc z poziomu goscia odtworzyc profil administratora? albo zeby sie np. dalo przywrocic system do stanu z przed tych nieszczesnych zmian ?..juz mi rece opadaja…nie moge sie dostac do plikow, ktore byly w “moje obrazy” i takich, co byly na pulipicie, a to wazne pliki dla mnie…moze jest jakis sposob zeby sie do nich dostac-probowalismy przez DOSa ale nie bardzo nam wychodzi, bo system nie widzi tych plikow…pomozcie… :frowning:

Jeśli chodzi tylko o pliki to najprościej zainstalować na drugiej partycji drugi Windows XP, następnie przejąć dokumenty na własność (procedura opisywana wyżej) i kopiować do woli. Pod warunkiem że pliki nie były zaszyfrowane (a pewnie nie były) no i musi być druga partycja, ale niekoniecznie pusta.

niestety:

1.nie da sie wejsc do trybu awaryjnego

  1. za malo miejsca na dysku (jest jedna partycja) na zainstalowanie drugiego systemu

reasumujac:

  1. nie ma prfilu administartora-nie da sie wejsc do plikow z pulpitu i “moich obrazów”.

2.nie da sie wejsc do trybu awaryjnego. Przy próbie pojawia sie plansza windows i tyle. Komputer nie wczytuje pulpitu.

:frowning:

a czy można włączyć menadżer urządzeń :?: skrótem klawiszowym Alt+Ctrl+Delete :?:

Sprawdź również Naprawa rejestru