Brak jakiegokolwiek profilu użytkownika


(Tygryswygrys) #1

Witam wszystkich. Mam taki problem:

Ostatnio próbowałam połączyć laptopa z komputerem stacjonarnym. Jak się okazało później używałam złego kabla i dlatego wszelkie próby spełzły na niczym, ale wtedy o tym nie wiedziałam i próbowałam sposobu "prób i błędów"... próbowałam utworzyć nowe połączenie sieciowe i skonfigurowałam w laptopie na wysyłanie danych... oczywiście (przez zły kabel) nic to nie dało...wyłączyłam laptopa...jak go włączyłam potem to ustawił się profil użytkownika, wpisałam hasło i wszystko było oki. Nie chciałam mieć wchodzenia w system na hasło więc to spróbowałam to zmienic. Myślałam, że to związane z wcześniejszym ustawianiem połączeń sieciowych więc tam zajrzałam. Zauważyłam, że mam we właściwościach nowego, utworzonego przeze mnie połączenia, w zakładce "sieć" różne elementy-m.in. mój nick- myślałam, że to cóś co sama wcześniej utworzyłam...w każdym razie zaznaczyłam ten element i dałam "odinstaluj"...dzisiaj próbuję włączyć laptopa a tu ... kupa... włącza się niby profil użytkownika żeby wpisać hasło ale żadnego profilu nie ma- nie ma nawet miejsca(ramki, okienka-niczego) żeby coś wpisać. Kiedy wciska sie Ctrl+Alt+Delete to pojawia się co prawda okienko z profilem i miejscem na hasło, ale hasło jest błędne. Przypuszczam, że w jakiś przedziwny sposób usunęłam ten profil z systemu. Czy da się to jakoś zmienić, dostać się do WinXP bez hasła. Czy muszę instalować drugi system, zrobić kopię danych i sformatować system? Wolałabym tego uniknąć... Pomocy!


(Mesocco) #2

Wejdź w trybie awaryjnym (na początku uruchamiania Windowsa F 8) i tam wejdź w konto Administrator (jak nie podane było hasło to daj Enter). Utwórz nowe konto z uprawnieniami administratora. Następnie wejdź do Explorera >Narzędzia >Opcje folderów > Widok i tam odzaznacz"użyj prostego udostępniania plików". Gdy wejdziesz w poszczególne foldery możesz przejąć je na własność wpisując swój nowy profil (prawoklik > Zabezpieczenia > wpisz swoje nowe konto.

Pozdrawiam.


(De Niro) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... light=niro

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=lusrmgr


(Tygryswygrys) #4

dzięki za p/odpowiedzi. Udało nam się jedynie utworzyć z trybu awaryjnego konto gościa i nic wiecej nie udaje nam się zrobić. Jak teraz próbujemy wejść do trybu awaryjnego to lipa- nie da rady. Jeszcze raz napiszę- nie tworzyłam konta zadnego wczesniej- w jakis sposób, z innego poziomu niechcacy powstało a potem jakoś "wyparowało" :wink:. Inaczej- nie da rady w żaden sposób wejść na konto administratora- nie było hasła-jak wciskam enter to nic to nie daje. Zazwyczaj mam takie same hasła w różnych miejscach- i żadne nie pasuje... nadal nie wiem co zrobić...pozostaje mi chyba tylko skopiowac dane i sformatowac laptopa...


(De Niro) #5

a czy można wejść do trybu awaryjnego z wierszem poleceń a następnie włącz przywracanie systemu wpisując komende.

Jeżeli to nie pomoże to proszę zastosuj się do tego


(Tygryswygrys) #6

Komenda nic nie dała, ten drugi sposób dzis wypróbuje, ale nie wiem czy sie uda...a czy jest jakis program, ktory pozwoli wejsc z poziomu goscia odtworzyc profil administratora? albo zeby sie np. dalo przywrocic system do stanu z przed tych nieszczesnych zmian ?...juz mi rece opadaja...nie moge sie dostac do plikow, ktore byly w "moje obrazy" i takich, co byly na pulipicie, a to wazne pliki dla mnie...moze jest jakis sposob zeby sie do nich dostac-probowalismy przez DOSa ale nie bardzo nam wychodzi, bo system nie widzi tych plikow...pomozcie... :frowning:


(Docent) #7

Jeśli chodzi tylko o pliki to najprościej zainstalować na drugiej partycji drugi Windows XP, następnie przejąć dokumenty na własność (procedura opisywana wyżej) i kopiować do woli. Pod warunkiem że pliki nie były zaszyfrowane (a pewnie nie były) no i musi być druga partycja, ale niekoniecznie pusta.


(Tygryswygrys) #8

niestety:

1.nie da sie wejsc do trybu awaryjnego

  1. za malo miejsca na dysku (jest jedna partycja) na zainstalowanie drugiego systemu

reasumujac:

  1. nie ma prfilu administartora-nie da sie wejsc do plikow z pulpitu i "moich obrazów".

2.nie da sie wejsc do trybu awaryjnego. Przy próbie pojawia sie plansza windows i tyle. Komputer nie wczytuje pulpitu.

... :frowning:


(De Niro) #9

a czy można włączyć menadżer urządzeń :?: skrótem klawiszowym Alt+Ctrl+Delete :?:

Sprawdź również Naprawa rejestru