Brak jakiejkolwiek partycji

(Marcin) #1

Witam,

Miałem zainstalowany system W7. Wszystko ładnie chodziło aż do dzisiaj. Włączam komputer i podczas uruchomiania pokazuje się komunikat na czarnym tle, żebym zrestartował kompa i wybrał odpowiedni dysk lub włożył dysk... - wszystko było, dysk twardy jest ciągle podłączony do komputera. Pierwsze co zrobiłem, to wziąłem płytkę instalacyjną W7 i postanowiłem zainstalować owy Windows. Jednakże podczas instalacji, przy etapie wyboru partycji, na której trzeba było zainstalować system operacyjny, nic się nie wyświetlało. W takim sensie, że nie było żadnej partycji do wyboru, a wcześniej jak instalowałem to się wyświetlał dysk systemowy (:C) oraz dysk D. Nie mam pojęcia co się stało. Wcześniej wszystko ładnie chodziło. Nie wiem jak utworzyć nowy dysk systemowy ©.. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

(system) #2

Hej

A czy cokolwiek się pokazało ? dysk do sformatowania, lub utworzenia partycji? Jak nie to Ciez zmartwię Twoj dyzio poległ :confused:

(Neon88com) #3

spróbuj odpalić jakiegoś linuxa live i sprawdzić czy wszystko jest ok. Możesz spróbować Gparted. On pokarze Ci Twój dysk będziesz go mógł pokroić i sprawdzić partycję rozruchową i tablicę partycji.

Jeżeli zależy Ci na danych jest program do odzyskiwania tablicy partycji ale nazwy Ci nie podam bo nie pamiętam szukaj na google szybko znajdziesz.

(Kubakuderski) #4

Na buildzie 7100 miałem kiedyś ten sam problem, ale tylko z partycją C. Po automatycznej naprawie jakoś system się uruchomił, ale nie mogłem się dostać do C (tylko ona mi zniknęła), ani żaden z moich programów. Trza było od nowa założyć tablicę partycji.

Spróbuj jakimś linuxem na live cd, czy programem do odzyskiwania danych zrobić kopię wszystkiego, czego się da i założyć tablicę partycji np. gpartedem.

Tak w ogóle jaki masz build Win7?