Brak jednej partycji po instalacji systemu

(Okar19) #1

Witam,

Miałem dysk z 3 partycjami . Na jednej z nich był Windows XP , podłączyłem ten dysk do drugiego PC w celu sformatowania tej partycji . Dałem PPM > szybkie formatowanie w NTFS . Zrobiło się , odłączyłem dysk i podłączyłem do starego PC , włożyłem CD z Win 7 i zainstalowałem system , już tam nie chciało mi zainstalować na tej partycji mimo , że była widoczna . Zainstalowałem na innej . Teraz nie mam tych 40GB w moim komputerze. Załączam zdjęcia :

Przy starcie wyskakuje takie coś cały czas

(Veers) #2

I ?

(Okar19) #3

i to że nie mam jej w moim komputerze jak napisałem co za tym idzie nie moge z niej korzystać

(Michal A1986) #4

Jak można zauważyć na screen-ie nr 2 partycja 40GB nie ma przypisanej litery i dlatego jej nie widzi. Kliknij na niej ppm i szukaj tam w opcjach, “zmień literę dysku” czy jakoś tam.

A powiedz mi po co tak kombinujesz, przekładając dysk do innego kompa aby go sformatować? Nie prościej było od razu ruszyć z płyty Win7 i tak dostępnymi narzędziami zrobić format?

(Okar19) #5

Ok zrobiłem tak i już partycja pojawiła się w moim komputerze . lecz nadal mam ten sam komunikat przy odpalaniu systemu

To mój drugi format w życiu , pierwszy robiłem w ten sam sposób ;p nie wiedziałem że można zrobić tak jak napisałeś

(Michal A1986) #6

Nie mam za bardzo pomysłu jak rozwiązać twój problem z tym komunikatem na początku. Wygląda to tak jak by zostały jakieś pozostałości po windows XP i na starcie system próbuje to naprawić ale nie może bo wywaliłeś XP , takie moje zdanie.

Ogólnie to masz burdel z tymi partycjami:P z 2-ego screena widać że dysk D nasz przed C, a tą partycje co stworzyłeś system oznaczy jako E jak uruchomisz ponownie system. partycje C powinna na partycji podstawowej a tym nasz na logicznej. Moja rada taka, jeśli nie masz dużo rzeczy zainstalowanych w nowym systemie i na partycji z win7 też nie masz danych których nie możesz stracić, to proponuję zrobić format obecnej partycji z systemem a sam system zainstalować na tej partycji 40GB tak aby to miało ręce i nogi:P

(Veers) #7

Parafrazując piosenkę z Bonda “format to za mało”. Tu konieczne może być usunięcie i ponowne założenie partycji. I najlepiej robić to jednak na komputerze, na którym dysk ma pracować docelowo.

(Michal A1986) #8

Tak, to było by najlepszym rozwiązaniem, ale zanim to zrobisz spróbuj tak jak pisałem wyżej, może pomoże a nie będziesz musiał archiwizować danych aby ich nie stracić, chyba że nie masz na kompie nic ważnego to od razu zrób tak jak Veers pisze, i najlepiej zrób to za pomocą Windows 7

(Okar19) #9

tylko , jeżeli będzie działało bez problemu to nie ma potrzeby robienia formata ;p

(Veers) #10

Co będzie działało bez problemu ?