Brak kanałów audio na Gigabyte GA-K8NS


(Parole) #1

Witam mam problem z konfiguracją sterownika ktury decyduje ile ma byc kanałów obsługująchych dzwięk wychodzący.Używam najnowszych sterów i programu dostarczonego ze strony producenta.


(cossmo) #2

Który model dokładniej, bo troche ich jest http://www.giga-byte.com/Support/Mother ... rd=GA-K8NS

No i jaki sterownik masz aktualnie zainstalowany?


(Parole) #3

Karta : Realtek AC97 Audio.Sterowniki Najnowsze gigabyte dotyczące karty dzwękowej .Podaje link do sterów .Nie wiem czy dobrze sprecyzowałem moje pytanie chodzi mi o wyjścia mini-jack,Mam 6 wyjść dotyczących audio 1mikrofon,2wejscie urządzenia stereofonicznego,4 wyjscia pozostają a tylko do 1 z nich można podłączyć głośniki,reszta nie daje sygnału w programie jest taki niby coś co wyszukuje podłączone urządzenia audio ale on nie działa prawdiałowo.

http://tw2005.giga-byte.com/MotherBoard/Support/Driver/Driver_GA-K8NS.htm

(JNJN) #4

A czy kiedyś to pracowało poprawnie.

Czy wtyczki dobrze włożone,urządzenia sprawne.

Program obsługi karty jest prawdopodobnie po naszemu i wszystko tam jest napisane,może trzeba gniazda odpowiednie wlączyć/uaktywnić - np przedni panel.

Poczytaj instrukcję do płyty - powinien być opis programu.


(Parole) #5

Kurde gosciu ze sklepu nie podłączył tego do płyty głównej .Ale to jest dziwne bo teraz niby działa ale to raczej hodzi jak sluchawki te dodatkowe wejscia sie blokują jak wkładam mini-jack'a ,i wychodzi na to że mam tylko jedno wyjście na głośniki a w sklepie muwili co innego. :frowning:


(cossmo) #6

Spróbuj jeszcze przestawić ilość kanałów, możliwe że teraz masz ustawione 2.0 lub 2.1. Postaraj się ustawić wszytkie 6 (5+1). Jeśli w ustawieniach AC97 jest OK to zobacz jeszcze w Windowsie:

-Panel sterowania

-Dzwięk i urządzenia audio

-Zaawansowanie na zakładce Głośność

i tam wybierz odpowiedni rodzaj głośników.