Brak kanałów DVBT-2 TV Manta LED4004

Witam. Mam taki problem po zmianie nowej Tv naziemnej. Na stronie producenta mego telewizora LED TV 40" LED4004 - Manta S.A. powinien odbierać normalnie nowy system nadawania DVBT2 ale brak programów Polsat, TVN, Puls itp… Może miał ktoś podobny problem ?

Mówisz o bełkocie marketingowym czy o parametrach technicznych które są na dole strony ?
Bo ja tam nie widzę „dvbt2 hevc”.

No to co jest napisane na dole

2022-06-28 09.21.47 manta.com.pl 23d270a6cad2

To jest napisane.

Może Ci wytłumaczę.
Ma mieć dokładnie napis „dvbt2 hevc ”. Może być dużymi, małymi literkami, z myślnikami, bez myślników, havc w nawiasach (hevc), bez.

Ale po DVB ma być T2 i hevc.

To tak na przyszłość bo masz do kupienia TV i sprzedawcy będą starali się wciskać kit w postaci samego T2 (samo T2 nie odbiera nowego nadawania !) czy z napisem „READY T2 hevc” <— złom w którym trzeba wgrać nowy soft a może zatrybi ale nie koniecznie.

Na stronie tego modelu i w instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane

System Odbioru Tc

DVB-C/T (MPEG4, MHEG-5 UK)

Musisz dokupić dekoder jeśli chcesz móc odbierać pozostałe kanały.

Jak koledzy wspomnieli, telewizor nie obsługuje nowego standardu. Odbierasz programy z MUX-3 (TVP), ponieważ TVP zrobiła fikołka i sie nie przełączyła na nowy standard. Masz dwie opcje:
– kupić przystawkę (dekoder), koszt ~100zł
– kupić nowy telewizor

Żeby było śmieszniej to ten model jest wyposażony w DVB-T2 HEVC i po aktualizacji softu odbiera nowe emisje w DVB-T2/HEVC - ale w wersji MANTA LED 4004 T2 PRO, więc warto dokładniej sprawdzić jaki posiada się model.
https://www.morele.net/telewizor-manta-led4004t2-pro-led-40-full-hd-1658687/

A skąd takie informacje?
Bo LED 4004 <–> LED 4004 T2 PRO to 2 całkowicie różne telewizory (inne płyty główne i szczegóły).

Chyba nie sądzisz, że w tv na który był szał w 2017r. ktoś wsadził t2 hevc a tylko zapomnił dograć soft :slight_smile:

Już kupiony został Dekoder Mini teraz odbiera. To takie naciąganie że szok no jakoś muszą wyciągać kase od ludzi i pozbywać się z magazynów g.

Zaznaczyłem tylko, żeby dokładnie sprawdzać model swojego TV.
Oczywiście, że to inna seria już z DVB-T2/HEVC - jednak w nim trzeba zrobić aktualizacje oprogramowania, żeby odblokować HEVC a niektórzy mając właśnie już ten nowszy o tym nie wiedzą.

Jakie naciąganie? Wystarczy czytać specyfikację przed zakupem. A jesli problem ze jej zrozumieniem to „wklepać” temat w Google. No ale jak mówią „Chytry, dwa razy traci”
Widać że druga zasada termodynamiki i tu działa.

Gorzej jak to zakup z okolic 2014, wtedy to ledwie Czechy myślały o HEVC.

Telewizor został kupiony 4lata temu a nie teraz wtedy nie slyszałem że w przyszłości będzie odbierane w DVBT2 więc jaki chytry traci 2x. Najpierw zapytaj kiedy tv był kupiony a nie osądzasz od razu od chytrości

Jednak w opisie tego modelu, czyli Manta LED 4004 bez dodatku T2 PRO…piszą, że posiada również tuner DVB-T2.
Więc chyba sami nie wiedzą co produkują, lub opisują.
" Telewizor ma wbudowany tuner cyfrowy DVB-T/C/T2 pozwalający na oglądanie telewizji cyfrowej naziemnej oraz kablowej."
Tyle w opisie a w parametrach już nie.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Oczywiście ma T2 ale nie T2 HEVC.

Zwykły T2 jedzie na standardowych kodekach a T2 HVEC ma nowy kodek. I tu pies pogrzebany.

Ja tam był zapytał na elektrodzie, czy nie wystarczy MB przełożyć z wyższego modelu (czy jest zgodność złącz i reszty elektroniki) :wink: No ale ja nie boję się grzebać w telewizorach, kilka już „trupów” uratowałem.

EDIT: na pierwszy rzut oka płyty główne się różnią.

Nic się nie stało :slight_smile: No nic na dekoderze śmiga dekoder schowany za tv nie widać na jednym pilocie wszystko także no nic kiedyś i tak trzeba zmienić tv to od razu kupię by wszystko co jest na nim chodziło teraz i w przyszłości

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.