Brak koloru czerwonego-nietypowy przypadek

Witam! Niedawno złożyłem nowy komputer. Zaraz po złożeniu chciałem zainstalować windowsa. Wszystko było ok dopuki nie doszedłem do momentu resetu po przekopiowaniu plików instalacyjnych na dysk twardy. Tam pasek odliczjący reset zawsze był czerwony, a tu zonk…pasek jest czarny. Myślałem, że to tylko przy instalacji, ale okazało się że problem wystepuje takze pozniej. Za każdym razem od włączenie komputera już bios jest przekolorowany. I NAPEWNO nie jest to wina kabla (sprawdzony na innym kompie i laptopie) ani monitora (nie mam klasycznego monitora tylko kompa podłączonego do telewizora LCD z gniazdem RGB). Konfiguracja kompa

płyta główna- MSI k9n neo V3

procesor- AMD Athlon 64 le-1640+ 2.7Ghz

grafika-GeForce 7600GT 256 MB DDR 2

ram-1 GB DDR2

Przeczytałem już wiele tego typu wątku, ale wszedzie jest mowa o kablu a to napewno nie jest moja przypadłość. Z góry dziękuję za pomoc.

ps. Czy może to być wina niekompatybilność karty graficznej z płytą głowną?

Dużo już zrobiłeś sam to bardzo dobrze. O ile dobrze zrozumiałem to brak sterowania czerwonego koloru pop podłączeniu komputera do TV skoro nie jest to wina kabla i sprawdziłeś monitor, czyli podłączyłeś ten monitor do innego komputera tym kablem, to pozostaje jeszcze wyjście z samej karty do którego podłączasz TV-LCD oraz ustawienia kolorów. Jeśli sprawdzałeś kartę z innym monitorem oraz ustawienia na karcie i monitorze to wina może leżeć rzeczywiście w sterownikach.

Szczerze powiedziawszy możliwe że coś nie tak jest skonfigurowane w karcie i sygnał jest przekłamany a telewizor nie odczytuje poprawnie sygnału.

Przepraszam ale na ten czas nie jestem w stanie jednoznacznie wykluczyć wady TV-monitora :slight_smile:

mógł byś podać markę TV oraz za pomocą jakiego kabla łączysz je ze sobą :slight_smile:

Doszedłem sam. Okazało się, że karta albo jest uszkodzona albo nie współgra z płytą główną. Wymieniłem na Radeona X880 XT i jest kolor czerwony. Ale dzięki za zainteresowanie. Temat do zamknięcia