Brak komputera w otoczeniu sieciowym

Pół dnia siedzę u sąsiadów, bo to ich problem. PC+laptop połączone bezprzewodowo, konfiguracja na routerze jest ok, mają identyczny sprzęt jak ja (router DI-524 + kartę sieciową na USB, podłączoną do laptopa), problem w tym, że brak komputera hosta (PC) w otoczeniu sieciowym, laptop widzi tylko siebie. Internet działa, można wejść w otoczenie i do zasobów z okna przeglądarki, nie można natomiast skopiowac plików bo nie widać PC ,a na PC nie ma żadnego kompa. Sorry, może trochę namieszałam z tym tłumaczeniem, ale szlag mnie już trafia, bo to pewnie jakieś glupstwo, a ja nie potrafię sobie z tym poradzić. Zainstalowali KIS (na jednym i drugim kompie), ale chyba wszystko jest skonfigurowane ok, jeśli chodzi o zaporę. Już po instalacji KIS wszystko działało i nagle przestało, tj. był ktoś u nich, siedział na kompie, coś kopiował z laptopa na PC bo chciał wydrukować, a sieciowa drukarka drukuje niezbyt wyraźnie. Proszę o pomoc bo zupełnie nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Jagodka , na komputerach jest ustawiona ta sama grupa robocza? Firewall nie blokuje udostępniana plików i drukarek?

A czy Udostępniłaś jakieś pliki :wink: 8) ??

Grupa robocza ta sama, net działa, co do KIS 7 to nie wiem co tam by można zmienić, chyba jakieś ustawienia w zaporze sieciowej, ale nie mam pojęcia które.

Wszystko było dobrze do czasu tych odwiedzin ich znajomego i kopiowania plików, może to on coś namieszał.

P.S. Pliki są udostępnione, pisałam, że wejść w zasoby da się z poziomu okna przegladarki, wpisując adres IP komputerów, i do jednego i drugiego. Nie ma ich w oknie “Wyświetl komputery grupy roboczej” tj. laptop widzi siebie a PC żadnego, juz pisałam wyżej.

Ustawienia strefy w zaporze sieciowej na screenie.

929580d5cc5563f3m.jpg