Brak komunikacji w grupie roboczej

Witam,

mam w domu trzy komputery (2* XP i 1 - Win7), wszystkie w tej samej grupie roboczej. Komunikacja między całą trójką przebiegała bez problemów (poprzez router wifi) do czasu gdy w ramach gwarancji, na laptopie z win7, serwis po naprawie zainstalował ponownie system. Po tym wydarzeniu cała trójka nadal “się widzi”, natomiast komunikacja została zakłócona! Z komputera z win7 mam dostęp do obu pozostałych, natomiast z tych dwóch (XP) nie mogę się połączyć z nim odwrotnie. Oba komputery z XP komunikują się ze sobą bez problemów. Może ktoś zna wyjście z tej sytuacji? I zechce mi pomóc.

Dodam, że poprzez ten sam router cała trójka komputerów łączy sie z drukarką wifi bez kłopotu!

Wyłącz na chwilę Zaporę w Windows 7 i sprawdź jak będzie.

Na komputerze z Windows 7: Start >>> uruchom >>> w okno uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> otworzy się wiersz polecenia >>> w wierszu polecenia, który zostanie otwarty wpisz ipconfig /all >>> zanotuj sobie pole Adres IP. To samo możesz powtórzyć na komputerach z Windows XP, żeby upewnić się, że każdy komputer ma inny adres IP.

Na komputerze z Windows XP: spróbuj spingować komputer z 7 po adresie IP

Na komputerze z Windows XP: wciśnij logo Windows + R >>> otworzy się okno Uruchamianie >>> wprowadź ścieżkę typu: \ADRESIP_KOMPUTERA_Z_7\NAZWAUDZIALU, np. 192.168.1.101\udzial i kliknij OK. Gdy wpiszesz pierwszą część polecenia (adres IP), to nazwy dostępnych udziałów powinny pokazać się same.

Logo Windows + R >>> control netconnections >>> prawy przycisk myszy na kartę sieciową, której używasz i opcja Właściwości. Co jest tam zaznaczone?

Możesz wykonać zrzuty ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzucić np. na http://fotosik.pl/ i pokazać tutaj.

siec-domowa-vista-sp3-t267788.html

http://windows7forum.pl/problem-z-sieci … dza-4564-t

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … /homegroup

http://windows7forum.pl/windows-xp-nie- … a-7-5129-t

komputery-nie-widza-sie-wzajemnie-grupie-roboczej-t394692.html

problem-wymiana-plikow-pomiedzy-vista-win7-t477035.html#p3009796

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

dzięki serdeczne, jutro popróbuję i odpowiem

pozdrawiam

Dodane 22.06.2012 (Pt) 20:11

niestety, mam pracowity weekend i zabiorę się za to dopiero w poniedziałek.