Brak komunikatu wyboru Windowsa

(Adzisko) #1

No wiec zainstalowalem sobie Viste Buissnes, poczymn stwierdzam ze sobie zainstaluje jeszcze xp bo nikture wazne aplikace pod vista nie smigaja, ok utworzylem nowa partycje sformatowalem pieknie zainstalowalem. Mialem nadzieje ze po kolejnym rozruchu wyskoczy mi ekran z wybrorem jaki system chce odapalic a tu klapa. Ciagle wlacza sie XP. Na dysku C wszystko mam z visty tak jak powinno byc :confused: Jak zrobic zeby 贸w ekran sie pojawial?

PROSZE O POMOC :slight_smile:

(Wujek 15) #2

Na dole masz. Musisz sie pobawic bootloaderem. Poszukaj kilka tematow nizej..

(PavelZet) #3

do zabawy bootloaderem czyli bcd ( Boot Configuration Data ) -jak to sie teraz 艂adnie nazywa :slight_smile: polecam darmowy programik easybcd - robi dok艂adnie to samo co polecenia z konsoli ale jest du偶o przyjemniejszy w obs艂udze.

(Wujek 15) #4

PavelZet A masz cos na odwrot ? z XP zeby obudzic dawno instalowana Viste :slight_smile: ? Czy tylko odzyskiwanie z plyty ? :slight_smile: ( opcja napraw )

(PavelZet) #5

ze starszego systemu sie nie da ( bootowaniem xp i visty zarz膮dzac musi w艂a艣nie bcd a nie boot.ini z XP ) aby odpali膰 vist臋 po zainstalowaniu XP musisz zrobi膰 co艣 takiego:

cytat pochodzi z FAQ znajduj膮cegos sie na forum Centrum.XP - nie chcia艂o mi sie wszytkiego wklepywa膰 z klawiatury - leniwy jestem :smiley: Zreszt膮 kto by pami臋ta艂 to wszystko ? :smiley:

to co na niebiesko mo偶esz juz zrobi膰 za pomoca easybcd - 艂atwiej szybciej i przyjemnie :slight_smile:

hmm jest tu jakas niezgodno艣膰 tak mi sie chyba wydaje

x:\boot\bootsect.exe 鈥揘T60 All (x 鈥 litera przypisana do CD-ROM鈥檜)

to chyba robi sie jeszcze w konsoli podczas naprawy je偶eli opcje automatycznych napraw ( dwie pr贸by ) nie da艂y rezultatu. Zajrz臋 wieczorem w domu do materia艂贸w teraz pisze z pracy z kompa z Win XP na pok艂adzie.

(Wujek 15) #6

No to tak jak myslalem :). Chyba zostane przy XP :stuck_out_tongue_winking_eye: Moze kiedys obudze Viste z tamtego dysku.. w jakims 2012 roku :hmmm:

(PavelZet) #7

nie masz p艂ytki z Vist膮 ?

LOL nie wiedzia艂em, easybcd mo偶esz zainstalowa膰 na XP i :

cytat z forum neosmart.net - i po co sie m臋czy膰 ? :slight_smile:

(Wujek 15) #8

Mam p艂ytk臋 z Vista.. ale jako艣 mam mieszane uczucia co do tego 偶e mog臋... Zniszczy膰 znowu XP.. A co do.. easybcd.. zaraz wypr贸buj臋 :slight_smile: :slight_smile: . Zobaczymy czy si臋 uda.

Z艂膮czono Posta : 23.03.2007 (Pi膮) 10:54

No niestety nie moge uruchomic tego programu an XP

(PavelZet) #9

uruchomi膰 czy zainstalowa膰 ?

aby zainstalowa膰 musisz mie膰 netfreamworka 2.0

(艁yha89) #10

Ja mam podobny problem :slight_smile:

XP mam zainstalowany na partycji C

a Viste na partycji D.

I nie moge prze艂膮czy膰 na XP, Vista sama sie uruchamia.

Wie kto艣 mo偶e jak to zrobi膰 ??

(PavelZet) #11

pobra艂em z windowsupdate freamwork'aq 2.0 ( w pracy na xp'eku te偶 go nie mia艂em ) - program instaluje sie prawid艂owo - po zainstalowaniu przy pierwszym uruchomieniu zg艂asza komunikat 偶e znalaz艂 system XP i czy chcesz zainstalowa膰 bootloadera z Visty - trzeba klikn膮膰 na yes po czym sprawdzi膰 w programie czy s膮 dwie opcje uruchomienia dla XP i dla Visty, jak nie doda膰 r臋cznie z listy wyboru to czego brakuje.

Ty masz pro艣ciej

spos贸b 1 - zainstalowa膰 w Vista easybcd ( Vista ma juz Freamworka 2.0 nie trzeba nic pobiera膰 ) odpali膰 i doda膰 system XP z listy

spos贸b 2 - odpali膰 funkcj臋 naprawy z p艂ytki instalacyjnej vista ( bootuj膮c z nap臋du dvd ) i dokona膰 autonaprawy.

(Wujek 15) #12

Klikam Yes yes yes i w koncu wywala 偶eby ponownie odpali膰 kompa.. robie to i nic sie nie zmienia ciagle jest jak bylo. W ogole 偶adnego okna programu nie widz臋. Tylko odpalaj膮 sie 3 komunikaty i wsio..

(PavelZet) #13

to ju偶 nie pomog臋 - nie mam Visty na tym kompie a w domu nie mam ju偶 XP'eka wi臋c nie mog臋 sprawdzi膰 jak to sie wszystko zachowuje - zajrzyj na forum producenta easybcd mo偶e tam znajdziesz jaka艣 odpowied藕 - sorry ale nie b臋d臋 instalowa艂 xp'eka na viscie - ten system nie jest mi ju偶 potrzebny.

easybcd znajduje u Ciebie w og贸le vist臋 ? Moze trzeba poda膰 gdzie艣 艣cie偶k臋 do ? U偶ywa艂em tego narz臋dzia w odwrotnej sytuacji takiej jak u 艁yha89 - sprawdzi艂o sie znakomicie. O tym 偶e dzia艂a na XP dowiedzia艂em sie dzi艣 z wypowiedzi autor贸w softu na ich forum.

(Wujek 15) #14

Nie pokazuje mi sie wogole okienko z programem. 3 tabelki wyskakuja * tak jak z b艂臋dami.. ramki ) I na tym sie konczy wsio. :slight_smile: Jesli chcesz zarzuce Ci screeny. Z " ca艂osci dzialania " programu

Z艂膮czono Posta : 23.03.2007 (Pi膮) 14:06

Ok XP i Vista dzia艂aj膮.. Jeny jak Vista wolno chodzi :stuck_out_tongue:

(Witam200) #15

Je艣li macie np. XP na C i Viste na D to w programie VistaBootPRO uruchomcie ten plik: http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/files/VBP_Backup.bcd (Zapisz element docelowy jako..)

A j臋sli to nie pomo偶e naprawcie boota z DVD Visty:

-Wk艂adamy DVD Visty > restart komutera

-Wybieramy j臋zyk

-Wybieramy opcje Repair your computer

-W System Recovery Options wybieramy Startup Repair i gotowe :stuck_out_tongue:

(Dritone) #16

PavelZet, prosz臋 mi tu nie kopiowa膰 bez zgody autora :stuck_out_tongue: