Brak komunikatu wyboru Windowsa

No wiec zainstalowalem sobie Viste Buissnes, poczymn stwierdzam ze sobie zainstaluje jeszcze xp bo nikture wazne aplikace pod vista nie smigaja, ok utworzylem nowa partycje sformatowalem pieknie zainstalowalem. Mialem nadzieje ze po kolejnym rozruchu wyskoczy mi ekran z wybrorem jaki system chce odapalic a tu klapa. Ciagle wlacza sie XP. Na dysku C wszystko mam z visty tak jak powinno byc :confused: Jak zrobic zeby ów ekran sie pojawial?

PROSZE O POMOC :slight_smile:

Na dole masz. Musisz sie pobawic bootloaderem. Poszukaj kilka tematow nizej…

do zabawy bootloaderem czyli bcd ( Boot Configuration Data ) -jak to sie teraz ładnie nazywa :slight_smile: polecam darmowy programik easybcd - robi dokładnie to samo co polecenia z konsoli ale jest dużo przyjemniejszy w obsłudze.

PavelZet A masz cos na odwrot ? z XP zeby obudzic dawno instalowana Viste :slight_smile: ? Czy tylko odzyskiwanie z plyty ? :slight_smile: ( opcja napraw )

ze starszego systemu sie nie da ( bootowaniem xp i visty zarządzac musi właśnie bcd a nie boot.ini z XP ) aby odpalić vistę po zainstalowaniu XP musisz zrobić coś takiego:

cytat pochodzi z FAQ znajdującegos sie na forum Centrum.XP - nie chciało mi sie wszytkiego wklepywać z klawiatury - leniwy jestem :smiley: Zresztą kto by pamiętał to wszystko ? :smiley:

to co na niebiesko możesz juz zrobić za pomoca easybcd - łatwiej szybciej i przyjemnie :slight_smile:

hmm jest tu jakas niezgodność tak mi sie chyba wydaje

x:\boot\bootsect.exe –NT60 All (x – litera przypisana do CD-ROM’u)

to chyba robi sie jeszcze w konsoli podczas naprawy jeżeli opcje automatycznych napraw ( dwie próby ) nie dały rezultatu. Zajrzę wieczorem w domu do materiałów teraz pisze z pracy z kompa z Win XP na pokładzie.

No to tak jak myslalem :). Chyba zostane przy XP :stuck_out_tongue_winking_eye: Moze kiedys obudze Viste z tamtego dysku… w jakims 2012 roku :hmmm:

nie masz płytki z Vistą ?

LOL nie wiedziałem, easybcd możesz zainstalować na XP i :

cytat z forum neosmart.net - i po co sie męczyć ? :slight_smile:

Mam płytkę z Vista… ale jakoś mam mieszane uczucia co do tego że mogę… Zniszczyć znowu XP… A co do… easybcd… zaraz wypróbuję :slight_smile: :slight_smile: . Zobaczymy czy się uda.

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 10:54

No niestety nie moge uruchomic tego programu an XP

uruchomić czy zainstalować ?

aby zainstalować musisz mieć netfreamworka 2.0

Ja mam podobny problem :slight_smile:

XP mam zainstalowany na partycji C

a Viste na partycji D.

I nie moge przełączyć na XP, Vista sama sie uruchamia.

Wie ktoś może jak to zrobić ??

pobrałem z windowsupdate freamwork’aq 2.0 ( w pracy na xp’eku też go nie miałem ) - program instaluje sie prawidłowo - po zainstalowaniu przy pierwszym uruchomieniu zgłasza komunikat że znalazł system XP i czy chcesz zainstalować bootloadera z Visty - trzeba kliknąć na yes po czym sprawdzić w programie czy są dwie opcje uruchomienia dla XP i dla Visty, jak nie dodać ręcznie z listy wyboru to czego brakuje.

Ty masz prościej

sposób 1 - zainstalować w Vista easybcd ( Vista ma juz Freamworka 2.0 nie trzeba nic pobierać ) odpalić i dodać system XP z listy

sposób 2 - odpalić funkcję naprawy z płytki instalacyjnej vista ( bootując z napędu dvd ) i dokonać autonaprawy.

Klikam Yes yes yes i w koncu wywala żeby ponownie odpalić kompa… robie to i nic sie nie zmienia ciagle jest jak bylo. W ogole żadnego okna programu nie widzę. Tylko odpalają sie 3 komunikaty i wsio…

to już nie pomogę - nie mam Visty na tym kompie a w domu nie mam już XP’eka więc nie mogę sprawdzić jak to sie wszystko zachowuje - zajrzyj na forum producenta easybcd może tam znajdziesz jakaś odpowiedź - sorry ale nie będę instalował xp’eka na viscie - ten system nie jest mi już potrzebny.

easybcd znajduje u Ciebie w ogóle vistę ? Moze trzeba podać gdzieś ścieżkę do ? Używałem tego narzędzia w odwrotnej sytuacji takiej jak u Łyha89 - sprawdziło sie znakomicie. O tym że działa na XP dowiedziałem sie dziś z wypowiedzi autorów softu na ich forum.

Nie pokazuje mi sie wogole okienko z programem. 3 tabelki wyskakuja * tak jak z błędami… ramki ) I na tym sie konczy wsio. :slight_smile: Jesli chcesz zarzuce Ci screeny. Z " całosci dzialania " programu

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 14:06

Ok XP i Vista działają… Jeny jak Vista wolno chodzi :stuck_out_tongue:

Jeśli macie np. XP na C i Viste na D to w programie VistaBootPRO uruchomcie ten plik: http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/files/VBP_Backup.bcd (Zapisz element docelowy jako…)

A jęsli to nie pomoże naprawcie boota z DVD Visty:

-Wkładamy DVD Visty > restart komutera

-Wybieramy język

-Wybieramy opcje Repair your computer

-W System Recovery Options wybieramy Startup Repair i gotowe :stuck_out_tongue:

PavelZet, proszę mi tu nie kopiować bez zgody autora :stuck_out_tongue: