Brak kontroli nad restartowaniem internetu

(Pomaranczan) #1

Witam wszystkich, mój dostawca internetu to neostrada->zmienne ip->restartowanie połączenia. I tutaj rodzi się mój problem-brak kontroli nad restartowaniem połączenia internetowego. A może dało by się zrobić tak by internet restartował się o danej godzinie bądź po określonym upływie czasu od włączenia komputera? a nie tak jak jest teraz-połączenie internetowe restartuje się kiedy chce czyli raz po 2h a raz po 6h. Może jest coś dzięki czemu będę wiedział kiedy internet się zrestartuje? :wink:

Pomaranczan

(jimasek) #2

Neostrada resetuje swoje połączenie raz na 24h, więc w twoim przypadku to jakaś awaria lub zła konfiguracja urządzeń w sieci. Sprawdź czy główny router (ADSL) nie gubi synchronizacji (dioda ADSL) zaczyna migać.

(Pomaranczan) #3

Posiadam Router a gdy to się dzieje to dioda ADSL nie miga-zachowuje się normalnie.

(jimasek) #4

Opisz dokładniej swój problem. Jakie masz urządzenie i jakie połączenie z routerem wifi czy przewód?

(Pomaranczan) #5

Router cerberus P6331-4A podłączony do kompa na kabel do laptopa przez wifi problem polega na tym iż internet restartuje się w nieprzewidzianym okresie czasowym a chciałbym mieć kontrole czyli np ustawić tak by połączenie było restartowane co np 8h.

(jimasek) #6

Tak jak pisałem problem jest natury technicznej. Neostrada restartuje się raz na 24godziny. Musisz poszukać usterki lub złej konfiguracji czy połączenia kablowego w swojej sieci.