Brak łączności z serwerem komunikatora i niektórymi usługami

Witajcie,

niedawno przesiadłem się na Windows 7 i po świeżej instalacji wszystkich sterowników i programów zauważyłem dziwny problem z Internetem.

Strony internetowe, jak i gry sieciowe działają normalnie, natomiast komunikatory (GG, WTW) utykają na poziomie łączenia się z serwerem. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem było sprawdzenie ich przy wyłączonym firewallu, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.

Kolejnym niepokojącym sygnałem była niemożność odpalenia gry z platformy Origin, która to utykała w bezustannym zapętleniu na procesie aktywacji, który niby zaistniał, lecz wciąż się powtarzał. Prawdopodobnie napotykając ten sam problem, co komunikatory.

Być może jest to więc problem z jakimiś ustawieniami sieciowymi (oczywiście diagnostyka połączenia wykonana przez system nic nie wykazała).

Jeśli któryś z Was spotkał się kiedyś z czymś podobnym i zna prawdopodobne źródło problemów to proszę o podpowiedź.

PS. To może być, ale nie musi, związane z alertem jaki widnieje w dzienniku zdarzeń każdorazowo po uruchomieniu komputera:

“Serwer DHCP 0.0.0.0 odmówił dzierżawy adresu IP xxx.xxx.x.x dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0xXXXXXXXXXXXX (serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).”

PS2. Drugi komputer, który podpięty jest do sieci, pracujący w systemie Vista nie ma żadnych problemów z ograniczeniem łączności. Nie było ich też kiedy sam korzystałem z Visty/XP.

zamrai , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Wybacz, poprawione.

Cześć,

Zrób routerowi update Firmware. A następnie sprawdź na routerze ustawianie serwera DHCP, zwróć szczególną uwagę na rezerwacje adresów, ustawioną pule adresów. Jeżeli wszystko będzie w należytym porządku, wyłącz DHCP i przypisz adresy na sztywno do MAC kart sieciowych. Jeżeli to tez zawiedzie proponuje reset i ponowne ustawienie routera.

Pozdrawiam,

Tryfan

Dzięki,

spróbuję tego.

:slight_smile: