Brak ładowania stron po określonym czasie

Witam forumowiczów.

Właśnie przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie internet po pokojach jest rozsyłany kablowo. W skrzynce jest ruter dlinka, i jest zrobiona instalacja po wszystkich pokojach.

Już kilkakrotnie problem się powtórzył, więc piszę tutaj, mam nadzieję, że pomożecie.

Więc: włączam komputer, wszystko jest OK. Internet działa, więc w porządku. I tak, przeglądam strony, włączam kanał, gdzie jest przekazywany obraz i dźwięk online, taki life-stream, i wszystko to działa. Jednak po jakimś czasie strony przestają się ładować. Tak, jakby połączenia nie było. Jednak lifestream działa nadal, co ciekawe również program SKYPE.

Problem występuje niezależnie od przeglądarki, czy to Chrome, czy IE. Problem jaki wyskakuje, to, że nie znaleziono serwera DNS (czy jakoś tak).

Natomiast, gdy ruter wyłączę z proądu i ponownie podłącze, prawidłowe funkcjonownie internetu wraca.

Próbowałem założyć nowe konto użytkownika, gdzie nie ma żadnych programów odpalonych, które mogłyby blokować pracę internetu.

Pomóżcie drodzy forumowicze.

Przeczyść komputer programem CCleaner.

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


dnsn.th.jpg

Rozumiem, że te DNSy próbować gdy usterka wystąpi ponownie, tak?

Ccleaner zaraz zadziała, chociaż wydaje mi się, że to nie ma z tym związku.

Czy Twoim zdaniem ten stream na żywo może mieć coś z tym wspólnego?

Póki co odznaczyłem Protokół internetowy TCP/IPv6, tak wyczytałem na innym forum.

Dziwi mnie tylko to, że ten przekaz działa, , komunikatory działają, a strony się nie ładują…

Możesz sprawdzać wszystkie DNS-y bez usterki.

/w każdej chwili możesz zmieniać/.

  • tak komunikatory będą działać ale jeżeli to jest problem z DNS-ami to strony mogą się nie otwierać…

Wcześniej użyj CCleanera, może masz zaśmiecony komputer :wink:

Póki co zadziałałem z tym protokołem TCP/IPv6, więc DNSów nie będę sprawdzał, dopiero jak się znowu coś zniszczy, nie ma sensu póki co chyba :wink:

Dodane 11.05.2011 (Śr) 8:59

Dziś rano znów problem się powtórzył.

Ale ustawiłem open DNSy podane przez XMan’a i wszystko wróciło do normy.

Dzięki!