Brak legitymacji przy kontroli Autobusowej.Pomyłka z opłatą?

(Katrin04) #1

Witam.

Mój brat [12 lat] jechali z Bielawy [z basenu] do Dzierżoniowa [do domu] złapała ich kontrola, i pyta się o legitymacje, a że było ich 4 to tylko 1 miał legitymację, i potwierdził, że są z tej samej klasy.Koleś powiedział, że muszą iść do tego zakładu w ciągu 7 dni roboczych zapłacic 8 zł dać legitymację, oni coś tam zrobią i jest już wolny. Ale gdy obejżałem ten papier co on dał zauważyłem że tam jest coś takiego :

Wzywam

Pana ...........

zamieszkałego.........

do uiszczenie należności

1]za przejazd [przewóz]1,90 zł [nie wiem oco chodzi z tym]

2]Dodatkowa [i tu jest problem] i tutaj pisze 80 zł. Nie rozumiem dlaczego 80 zł ?. Czy chodzi o to, że trzeba płacić 80 zł, jeśli nie zapłaci sie wciągu tych 7 dni to trzeba tyle zapłacić ?? i pisze jescze niżej za co można dostać ile mandatu i pisze tam tak:

8 zł -Opłata manipulacyjna [okazanie w ciągu 7dni roboczych od daty przewinienia dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu]

80 zł- Za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu.

Już sam nie wiem, może się spotkaliście z czymś takim.

(Drobok) #2

to znaczy że miał bilet ale legitymacji już nie czyli ma przyleź z legitymacją do tego zakładu pokazać ją i zapłacić 8 zł że jej nie miał brak dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu czy coś w tym stylu. Zapłaci 8 zł i tyle ale jak nie ma legitymacji to musi zapłacić te 8 dyszek.

(Katrin04) #3

a 1 pytanie a jak nie ma legitymacji tylko kartę motorowerową wszystkie pieczątki szkoły itd. i nawet wiecej informacji ??

(Eryk42) #4

Z tego co wiem to karta motorowerowa nie upoważnia do zniżek na bilet.

(Drobok) #5

radze znaleźć legitymacje bez niej zabulisz

(fiesta) #6

• opłate manipulacyjną i wyrównanie ceny biletu do całego:

A może pomoże odcinek renty babci ??

:x

:stuck_out_tongue:

(Bugjo3) #7

80 złoty to pewnie kara za brak biletu, lub w tym przypadku, dokumentu uprawniającego do zniżki. Musi iść, pokazać legitymację (jako dowód uprawnienia do zniżki) i zapłacić 8 zł kosztów manipulacyjnych i powinno być ok