Brak liter ś i ć w aplikacjach i gadu gadu

witam coś mi sie porobiło że jak uruchamiam niektóre programy to zamiast liter ś i ć są jakieś dziwne motylki - i na gadu gadu jak ktoś do mnie napisze jest to samo i w liście kontaków też mi wcieło wszystkie polskie znaki jak ś,ć ł, ó itp co sie mogło porobić prosze porade bo niechcę robic formatu :frowning:

pogrzeb w opcjach językowych.

Panel sterowania >>> Ustawienia regionalne >>> Języki >>> Szczegóły >>> ustawić Polski (Programisty)

W ATI Catalyst Center > w opcjach karty: Hotkeys > zmień literę c na inną

D@widiS napisał

to jest naprawdę bogata i pomocna wypowiedź nie ma co …

a codo tematu to j/w ustaw sobie polski programisty i wywal inne języki bo czasami używanie jakiś skrótów klawiszowych (ctrl+shift) bodajże zmieniało język.

Czasem również dzieje sie tak ze jeżeli np włączysz jakiś program i zmienisz (nawet przypadkiem) język on sobie to “zapamięta” i potem po kolejnym włączeniu może sam zmieniać język dla siebie. Dlatego po usunięciu języków uruchom programy w których było coś nie tak. Może być wszystko ok ale może też zdarzyć sie ze trzeba będzie je przeinstalować lub zainstalować całkiem na nowo …

pozdro

Również płyty ze zintegrowaną grafiką Intela wymagają wyłączenia aktywnych klawiszy w sterowniku grafiki.:mrgreen: