Brak "Login window preferences"

Bawiac sie troche w Ubuntu :slight_smile: chce mu troszke zmienic wyglad - czytalem wiele tutoriali itp. Caly czas sie zatrzymuje jednak w tym samym miejscu:

Administration>Login Window>Local…

i tu wlasnie problem - ja w mojej wersji Ubuntu nie mam zanej zakladki “Local”. Mowiac szczerze mam tylko jedno okienko ipisane jako “Parametry okna logowania”. Czy jest to zatem jakas aplikacja, ktora trzeba zainstalowac osobno?

Dodane 30.08.2010 (Pn) 16:17

dodam tylko, ze jest to wersja Ubuuntu 10.04.

A poradnik pewnie dla Ubuntu 8.04 albo jakiejś innej starej wersji? Musisz brać pod uwagę, że jeśli poradniki są pisane dla starszych wersji systemów i oprogramowania to ono ulega zmianie i dlatego mogą występować różnice. Napisz z jakiego poradnika korzystałeś.

Pozdrawiam!

Od bodaj wersji 9.04 domyślnie nie ma możliwości zmiany wyglądu GDM. Można to zrobić natomiast przez UbuntuTweak, ale najlepiej zainstalować odpowiedni do tego program:

sudo add-apt-repository ppa:gdm2setup/gdm2setup

sudo apt-get update

sudo apt-get install python-gdm2setup

Po instalacji System>Administration>Login Screen(GDM2Setup)

Pozdrawiam!

Z jakiego poradnika - hmm…? Zwykle nie ograniczam sie do jednej strony. Ale Coman_PL ma chyba racje - w nowszych wersjach nie ma mozliwosci zmiany wyglady GDM jak we wczesniejszych odslonach systemu. Sciagnalem natomiast fajny GDM “Underground” narazie podczas instalacji wyskakuje blad "« 

, czyli, ze theme nie wydaje sie wlasciwy - poszukam programika jakiegos.