Brak menu kontekstowego PPM

Witam,

mam następujący problem. Po stworzeniu drugiego konta z prawami administratora, nie mogę na nim wyświetlić menu PPM. Na koncie pierwszym, za pomocą którego stworzyłem to drugie konto, wszystko działa OK.

Tuż po stworzeniu drugiego konta był też inny problem. Opcja Wyloguj w menu start zrobiła się nieaktywna dla obydwu kont. Poczytałem o tym w sieci i w ustawieniach zasad grupy wybrałem odpowiednią opcję pozwalającą włączyć pozycję Wylogowywania.

Również na nowym koncie nie było widocznego skrótu w menu start do Panelu Sterowania, więc włączyłem go poprzez zasady grupy.

Pytanie więc czy problem opisany na początku można rozwiązać za pomocą zasad grupy, czy też należy szukać innego rozwiązania.\

System Windows 7 Professional 64bit

Wykonaj kopię zapasową danych profilu (C:\users\użytkownik), utwórz nowe konto, jak chcesz to odtwórz dla nowego użytkownika dane z profilu starego użytkownika i usuń stare konto. W razie gdyby system blokował możliwość skopiowania albo przegrania danych z kont to spróbuj to zrobić z poziomu np. Ubuntu odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html