Brak miejsca na dysku C(systemowym)

Występuje u mnie brak miejsca na dysku C(systemowym). Posiadam partycje 15 GB. Co pewien czas pokazuje się “Wyczerpuje się miejsce na partycji”… lub na zmiane “brak miejsca na dysku” raz np. jest ponad 200 MB wolnego a raz O KB…a innego dnia pokazuje 2 GB wolnego miejsca. Doprawdy tego nie rozumiem o co tu chodzi. Już nawet przeniosłem wszystkie dane z Moje dokumenty , moje obrazy itp. , wyczyściłem TEMP, usunąłem stare punkty przywracania. Odzyskało tylko 400 MB. Chociaż wydaje mi się , że powinno więcej. Zreszta co chwila cos usuwam. Nawet juz nie instaluje programow na dysk C tylko na innym a co chwila wyczerpuje sie miejsce az do “zera”. Brak miejsca na dysku C : moze powodować crashe , niestabilne działanie(chociaż u mnie żadko to się zdaża). Nie chce powiększąc partycji, chcę znać przyczyne ciągłego braku miejsca? Win XP , SP3 , 2 GB Ram. Pamieć wirtualna przydzielona 2x1,5 (zalecane).

Wyłącz hibernację - powinieneś odzyskać około 2GB - GOOGLE

Opcja “Włącz hibernację” jest niedostępna (brak miejsca na dysku). Funkcja niedostępna(szare). Czyli jest domyslnie WYŁĄCZONA). Jakiś inny pomysł zwolnienia miejsca na dysku???

kosz → prawoklik → właściwości

zaptaszkuj: konfiguruj dyski niezależnie

zmniejsz dla C:

Wcześniej było zaznaczone(na każdy dysk Maksymalna ilosc wolnego miejsca) a po zaznaczeniu innym poakazalo się domyslnie 10 %(dla C). Zmniejszyłem do 0 % by sprawdzić czy faktycznie by zwolniło miejsce i nie zwolniło. :frowning:

A po restarcie?

No nie restartowałem i też tak pomyślałem że zmiany mogą wystąpić po restarcie. Na chwilę obecną nie restartuje by sie przekonać czy faktycznie zwolniło trochę miejsca bo pobieram duży plik i nie chcę przerywać…

PAGEFILE.SYS - plik wymiany może zwiększać swój rozmiar w miarę potrzeb.

W opcjach można przenieść go na inny dysk niż C:

HIBERFIL.SYS - też może sporo zajmować.

Punkty przywracania systemu?

Foldery TEMP?

Wczesniej o tym pisałem, że usuwałem RESTORE,TEMP itp. a jeśli chodzi o PAGEFILE.SYS podzieliłem(ustawiłem 1500 MB + 1500 MB- niby zalecane) a pamiec wirtualna jest zwiększana nawet przy 700 MB(jakie pobiera cały system , programy itp.). Chociaż różnie to bywa, raz jest zwiększana a raz nie (nawet gdy przeglądarka pobiera 3,5 GB pamięci RAM w tym WIRTUALNA pamięć). PAGEFILE.SYS nie da się przenieść(!) można tylko zmniejszyć lub podzielić na inny dysk itp.

Jak się nie da?? chłopie

Pewnie, że się da.

Wyłączasz go dla dysku c:

włączasz dla innego.

Przed chwilą jeszcze raz sprawdzałem dla pewności.

Może czas przepartycjonować swój dysk skoro 15GB za mało…

albo przenieść część danych gdzie indziej… nie będziesz miał problemu.

U mnie jakoś nie da się wyłączyć na dysku C: Informacja: “musisz ustawić jakąś minimalną wartość. Dopuszczalne minimum to 2 MB”

Mam na laptopie XP HE SP3 i jest tu 1GB ramu.

Wyłączyło się bez problemów.

Wybierasz C, daj Bez pliku stronnicowania, następnie kliknij USTAW

Wybierz dysk D, zaznacz w nim Rozmiar kontrolowany przez system, kliknij USTAW

Nastepnie OK, Restart i po sprawie

e8drosyi9yvnd2jotker.png

Gdzieś czytałem na necie ostrzeżenie , że bez pliku stronicowania - (nawet jeśli się ma bardzo dużo RAM-u) komputer może ulegać awarii, programy lub jakieś instalacje mogą zostać uszkodzone lub może spowodować jakieś błedy). Plik stronicowania jest wysoko zalecany.

No tak, ale nie mówiłem o całkowitym wyłączeniu, tylko przeniesieniu pliku wymiany na inną partycję.