Brak miniatur w explorerze

Zniknęły mi w explorerze miniatury plików graficznych z rozszerzeniem .jpg, inne jak .bmp są widoczne. Otwierając np. folder Moje obrazy i zaznaczając: “Widok”-“Miniatury” w oknie pojawiają ramki jak przy miniaturach, ale zamiast podglądu obrazu pliku widać ikonę pliku. System Me.

Niestety nie jestem zbyt biegły w obsłudze kompa i nie wiem o co chodzi. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Proszę o pomoc.

Instalowałeś jakiś program graficzny czy coś w tym stylu?

Jak tam z wirusami??

Wirusów na szczęście brak /Norton działa/. Miałem problem z odtwarzaniem płyty DVD. AllPlayer pobierał jakieś brakujące kodeki. I chyba od tego czasu coś padło. Ale nie jestem pewny.

odhacz ukryj chronione pliki systemu itd. i usuń plik thumbs.db w tym

folderze - explorer utworzy go na nowo i wszystko powinno być w porządku

W tym folderze - to znaczy w którym? Bo wyszukiwarka plików nie znajduje pliku “thumbs.db” mimo odhaczenia ukrywania plików systemowych

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 0:44

OK znalazłem pliki Thumb.db i wykasowałem. Niestety problem pozostał są miniatury plików .bmp, a .jpg dalej nie ma tylko te nieszczęsne ikony. Może jest jakiś problem z typami plików bo w opcjach folderów - typy plików mam na literę “J” tylko takie rozszerzenia: JAR, JFIF, JOB, JOD, JPE, JS i JSE

Start -> Uruchom -> regedit -> HKEY_CLASSES_ROOT (czy jakoś tak) -> .jpg -> DefaultIcon -> Dwa razy kliknij na wartość Domyślna, wpisz %1 i OK

A sorki myślałem że chodzi ci o podgląd zamiast ikony.

Zauważyłem również, że z ikonami plików MP3 też podziało się coś dziwnego.

Zniknęły ikony programu z którym były powiązane pliki, a pojawiły się ikony oznaczające pliki nieznanego formatu. W tym przypadku wystarczyło ustawić powiązanie plików z programem (WMP) i wszystko wróciło do normy - w temacie MP3 - bo miniatur dalej nie ma. :frowning:

Wejdź do Rejestru:

HKEY_CLASSES_ROOT\jpg\ShellEx{BB2E617C-0920-11d1-9A0B-00C04FC2D6C1}

i sprawdź czy jest tam wartość Domyślna {7376D660-C583-11d0-A3A5-00C04FD706EC}

Jeżeli nie - to stwórz dokładnie tę wartość!

Udało się !!

Udało mi się po podpowiedzi darek13579 dopisać brakujące wartości ciągu do odpowiednich kluczy. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. :D/

witam mam problem! ikony plików mp3 powiązane z winampem zniknęły zamiast to pojawiły sie ikony takie jakby plik nie byl przypisany do programu. w czym problem? POZDRAWIAM :slight_smile: