Brak możliwości administratora...na xp

Jak w temacie, nie mam żadnych opcji jakie posiada administrator komputera. Mam win XP , klikając na " start " zwykle pierwszą z brzegu ( czyli na dole ) opcją była opcja : “zamknij komputer " - teraz pierwsza to wyloguj, jeżeli chcę wyłączyć komputer to muszę wziąć najpierw " wyloguj” później przechodzi do innego okna i tam mam wybór użytkowników [a mam tylko jedno konto - administrator (czyli ja :slight_smile: )] i dopiero w dolnym lewym rogu mogę kliknąć na " wyłącz komputer ". W dodatku , co chyba jedno z gorszych, nie mogę włączyć menadżera zadań, nie mam opcji “uruchom” - w “starcie” :/. Jakby było mało to co jakiś czas się restartuje :frowning: No i kilka innych rzeczy o których nie pamiętam. Proszę o pomoc ! ( ale nie w stylu : " zrób format " - bo na takie coś już sam wpadłem :slight_smile: ) . Zależy mi aby mój komputer normalnie działał.

Sprawdź antywirusem może jakieś wirusy

Sprawdziłem miałem kilka trojanów ale to nic nie zmieniło, że je wywaliłem :confused:

Co do kont - jeśli się nie mylę, to są dwa - jedno wbudowane administratora i drugie (co najmniej), które zakładałeś w momencie instalacji systemu - mniemam, że również z uprawnieniami administratora. Aby wywołać okno logowania, musisz się wylogować, nacisnąć ALT+CTRL+DEL, puścić DEL (trzymając resztę) i wcisnąć ponownie DEL (mam nadzieję, że klawiszy nie pomyliłem). Jako nazwę konta wpisz Administrator i jego hasło (jak nie pamiętasz to szukaj w internecie programów do resetowania hasła administratora).

Co do przycisku “Wyłącz komputer” to poniżej jest jak go ukryć (więc pomoże jak go przywrócić):

http://support.microsoft.com/kb/292504/pl

Polecenie Uruchom:

PPM na pasku zadań, właściwości, menu start, dostosuj, zaznaczyć “Wyświetl polecenie uruchom”.

Menedżer zadań:

http://www.forum.pobieralnia.pl/viewtopic.php?t=1396

(czyli wyrzucić z rejestru wartości o nazwie “DisableTaskMgr”)

Spróbuj napraw z płyty instalacyjnej Windows!!

Przycisku “Wyłącz komputer” dalej nie mogę przywrócić.

Za to mam menadżera zadań :smiley: dzięki :smiley:

Z kolei Uruchom bez zmian :confused:

Co do wypowiedzi animologica - nie posiadam płyty z win :confused:

Złączono Posta : 05.11.2007 (Pon) 21:07

Problem rozwiążany - przepraszam za zaśmiecanie i proszę moderatora o usunięcie tego zbędnego wątku