Brak możliwości Format C (nie widzi dysku)

Witam

Mam problem z Laptopem, mianowicie nie mam możliwości nic zrobić w panel sterowania wejde natomiast w “wszystkie programy już nie” nie moge nic zainstalować, odpalic żadnego programu w tym internet też nie włącza się tylko wiesza się system. Tryb awaryjny ta sama sytuacja. Próbuje sformatować dysk C to w Biosie pisze, że nie ma dysku… nie wiem co jest grane wina Dysku?

Za takie objawy odpowiada jakieś malware

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że partycji NTFS nie formatuje się metodami rodem z DOS? I nie mylisz DOS-a z BIOS-em?

bardzo możliwe, że się myle… pytanko czy da rade jakoś to naprawić czy mam iść do serwisu. bo może kupno nowego dysku poprostu by pomogło?

Da się naprawić. Nie trzeba kupować nowego dysku.

  1. Jakimś dobrym antywirusem usunąć “wirusy” (dla uproszczenia nazwijmy to wirusem)

  2. Formatować dysk też się da. Tylko nie “z biosu” a z płyty instalacyjnej. Poza tym pamiętaj, że jeśli próbujesz instalować XP, to masz do rozwiązania problem kontrolera SATA.

Domyślam się, że punkt 2 daj lepiej do wykonania znajomemu, który zna się na komputerach. Niezależnie od formata, warto powalczyć ze szkodnikiem. Polecam

http://www.fixitpc.pl/

Wykonaj wymagane logi, wklej gdzie trzeba i będzie czysto.

właśnie w tym problem, że nie moge niczego instalować, więc logów nie moge zrobić. Instalacje Windowsa przeprowadzałem z płytki restartując komputer i wyskoczyło, że nie może odnaleźć dysku C.

przed chwilą komputer wykrył wirusa Sality…nie lubie go

robie logi i w momencie kiedy chce zapisać komputer się tnie i lipa…