Brak możliwości Format C (nie widzi dysku)

(Barts Altair) #1

Witam

Mam problem z Laptopem, mianowicie nie mam możliwości nic zrobić w panel sterowania wejde natomiast w "wszystkie programy już nie" nie moge nic zainstalować, odpalic żadnego programu w tym internet też nie włącza się tylko wiesza się system. Tryb awaryjny ta sama sytuacja. Próbuje sformatować dysk C to w Biosie pisze, że nie ma dysku... nie wiem co jest grane wina Dysku?

(Fanboj O) #2

Za takie objawy odpowiada jakieś malware

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że partycji NTFS nie formatuje się metodami rodem z DOS? I nie mylisz DOS-a z BIOS-em?

(Barts Altair) #3

bardzo możliwe, że się myle... pytanko czy da rade jakoś to naprawić czy mam iść do serwisu. bo może kupno nowego dysku poprostu by pomogło?

(Fanboj O) #4

Da się naprawić. Nie trzeba kupować nowego dysku.

1) Jakimś dobrym antywirusem usunąć "wirusy" (dla uproszczenia nazwijmy to wirusem)

2) Formatować dysk też się da. Tylko nie "z biosu" a z płyty instalacyjnej. Poza tym pamiętaj, że jeśli próbujesz instalować XP, to masz do rozwiązania problem kontrolera SATA.

Domyślam się, że punkt 2 daj lepiej do wykonania znajomemu, który zna się na komputerach. Niezależnie od formata, warto powalczyć ze szkodnikiem. Polecam

Wykonaj wymagane logi, wklej gdzie trzeba i będzie czysto.

(Barts Altair) #5

właśnie w tym problem, że nie moge niczego instalować, więc logów nie moge zrobić. Instalacje Windowsa przeprowadzałem z płytki restartując komputer i wyskoczyło, że nie może odnaleźć dysku C.

przed chwilą komputer wykrył wirusa Sality.......nie lubie go

robie logi i w momencie kiedy chce zapisać komputer się tnie i lipa...