Brak możliwości formatowania - kod bledu 0x80070057


(Immortalizetimes) #1

Moja płyta główna to Foxconn A6VMX, od 4 lat śmiga na nim dysk twardy Samsunga 80gb (ATA). Dzisiaj kupiłem Seagate ST350‏ pod Sata. Najpierw odłączyłem Samsunga i podpiąłem Seagate (teoretycznie - fabrycznie nowy, praktycznie- zaczynam wątpić). Rozpoczynam instalacje windowsa 7 32bit i dochodząc do formatowania i tworzenia partycji - nie ma co dzielić, dysku nie widać (w biosie dysk widnieje). Po kombinacjach w biosie dysk się pojawia, tworzę 3 partycje naciskam dalej i ... " system windows nie może sformatować partycji na dysku 0. Kod błędu : 0x80070057. Restartowałem bios. Nadal to samo. Co mogę zrobić? Dodam, że odpaliłem te dyski na raz i o dziwo nawet w exploratorze windows widziałem te 3 nowe partycje, ale bez możliwości formatowania.


(djkamil09061991) #2

To moze zrób bootowalnego MHDD i podaj smart tego dysku.


(PaPuX) #3

Po pierwsze upewnij się że masz najnowszy bios.

Po drugie sprawdź czy w biosie tryb pracy dysku to Native IDE.


(Immortalizetimes) #4

Bios aktualizowałem w sierpniu. Tryb pracy to Native IDE. Spróbuje go dzisiaj sformatować u kolegi, może to w jakiś sposób pomoże. Wykrywa go normalnie, więc chyba są szanse, że będzie pracował normalnie sformatyowany. Zobaczymy

Smart:

97582109972991562451_thumb.jpg


(djkamil09061991) #5

A więc dysk jest sprawny, nie ma uszkodzen tylko jest sporo błędów komunikacyjnych tak więc warto wymienić kabelek łączący dysk z plytą.


(Agatonster) #6

Deephouse ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Immortalizetimes) #7

@up

Zrobene

@topic

Ostateczną przyczyną problemu był wadliwy kabel SATA.

Wymiana na nowy pomogła od razu. Piszę aby w przyszłości łatwiej było znaleźć komuś rozwiązanie tego problemu.

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam