Brak możliwości instalacji Windows 7 z USB?


(Prz3prz3) #1

Witam, nie wiem czemu, ale nie mogę zainstalować systemu Windows 7 Ultimate x64 z pamięci USB. Najpierw próbowałem przez program Koala. Zrobiłem wszystko zgodnie ze wskazówkami z czasopisma Komputer Świat i nie wiem dla czego mój komputer nie może przeczytać instalacji z USB. Potem próbowałem przez systemowy DISKPART, ale też próba zakończyła się fiaskiem. W BIOS'ie ustawiłem jako pierwszą pamięć USB (nawet była podana nazwa mojego pendrive'a) ale nie czyta pamięci. Nawet jak wciskam F12 i wyświetla się bootmenu i wybieram ,,USB Kingston 8GB" i nadal nic. Proszę, proszę [-o<


(Pawko86) #2

spróbuj Windows 7 USB DVD Download Tool

jaki komputer szczególnie nazwa i model pyty głównej ?


(StabiL) #3

Ja ‘wypalam’ obraz windowsa programem ULTRAISO, wczoraj to poczyniłem, dziś mam świeży komputer.

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html masz poradnik:) Skoro Ci czyta pendrajwa w biosie, to wina z odpowiednim przygotowaniem tego obrazu na usb:P


(Prz3prz3) #4

Próbowałem ale wyświetla mi się: The selected file is not a valid ISO file. Please select a valid ISO file and try again. Komputer to Fujitsu Siemens Amilo Pi 2512, a modelu płyty głównej nie mogłem znaleźć w internecie, a w Evereście jest napisane: Nazwa płyty głównej: Nieznany. StabiL - przez UltraISO jest napisane że będzie robiło ok 5 h i to możliwe bo w 30 min mi zrobiło 5%. TuskVN - Spróbuje i napiszę czy pomogło.


(wojtex) #5
  1. Ściągasz program WinUSB Maker: http://download.joshcellsoftwares.com/WinUSBMakerBETA

  2. Odpalasz program i wybierasz urządzenie (pendrive-a)

  3. Klikasz na “Setup to USB” i na “Select an ISO or Directory”. Wybierasz obraz i klikasz “Make USB Botable”

  4. Potem w BIOS-ie lub w bootmenu wybierasz żeby najpierw czytało pendrive-a

Pozdro.

EDIT: dzięki falcon89 za info, bo nawet nie wiedziałem, że nowy Universal USB Installer obsługuję Windowsy :slight_smile:


(falcon89) #6

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/downloads/ … .9.1.0.exe , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree,

następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Też miałem taki sam problem, zadziałał jedynie Universal USB Installer.


(Prz3prz3) #7

Stary, muszę ci buty czyścić. Działa pięknie ładnie, aż miło :lol: . Nie sądziłem że pomoże, ale się myliłem. =D> =D> =D> Brawo, brawo, brawo :smiley: .


(falcon89) #8

Pomyśleć że program który nam obu pomógł w głównej mierze powstał do testowania i instalowania Linuxa (bez potrzeby nagrywania płyt).