Brak możliwości odpalenia Mirandy

Witam.

Miałem ten problem na wersji RC (64-bit) i miałem nadzieję że zniknie w wersji finalnej, ale niestety, występuje nadal.

Po zainstalowaniu Mirandy, pierwsze uruchomienie następuje normalnie, ale po ponownym uruchomieniu systemu, podczas próby uruchomienia programu widzę:

image_id: 2032

W procesach sprawdziłem, nigdzie nie ma Mirandy. System to Windows 7 Proff. 32-bit.

(Max Graczyk) #2

Jaką masz wersję Mirandy? Próbowałeś uruchomić program jako administrator?

Znajdź w katalogu Mirandy plik "profile.dat" i sprawdź, czy nie jest czasem uszkodzony. Spróbuj uruchomić program w trybie zgodności.

(system) #3

zainstaluj wersję unicode

(Marucins) #4

Hmmm... aktualnie lecę na 0.9.0 alpha build #2 Unicode Bez problemu. Dodatkowo tworze na x64 ale jest w danej chwili zbyt mało pluginów które są powiedzmy niezbędne.

//A tak na marginesie. Sprawdź czy w procesach nie siedzi ci M.

Miranda GG 0.8.8

Tak, wtedy działa. Tylko że to niezbyt wygodne rozwiązanie. Jak zrobić żeby działał "normalnie"?

(Semtex) #6

Może wejdź w Program Files->znajdź folder Mirki->PPM na Aplikację Miranda->właściwości->zgodność->zaptaszkuj "uruchom jako admin"->zastosuj+OK.Od teraz program powinien zawsze otwierać się na prawach Admina,w sumie półśrodek ale może program będzie działał normalnie.

(system) #7

ewentualnie nadaj sobie prawa full dostep dla katalogu mirandy (wystarczy jak ze wszystkie konfigi beda w srodku i tez powinno dzialac)

To załatwiło sprawę. Dziękuję.

(klisza) #9

Siema,

żeby nie mieszać w ustawieniach praw w katalogach "Program Files" - czego osobiście wolę nie robić - "niekompatybilne" programy trzymam na innej partycji. Miałem to samo z archaicznym konnektem, od którego się chyba nie odzwyczaję :wink:

Pozdr.