Brak możliwości odpalenia Mirandy

Witam.

Miałem ten problem na wersji RC (64-bit) i miałem nadzieję że zniknie w wersji finalnej, ale niestety, występuje nadal.

Po zainstalowaniu Mirandy, pierwsze uruchomienie następuje normalnie, ale po ponownym uruchomieniu systemu, podczas próby uruchomienia programu widzę:

image_id: 2032

W procesach sprawdziłem, nigdzie nie ma Mirandy. System to Windows 7 Proff. 32-bit.

Jaką masz wersję Mirandy? Próbowałeś uruchomić program jako administrator?

Znajdź w katalogu Mirandy plik “profile.dat” i sprawdź, czy nie jest czasem uszkodzony. Spróbuj uruchomić program w trybie zgodności.

zainstaluj wersję unicode

Hmmm… aktualnie lecę na 0.9.0 alpha build #2 Unicode Bez problemu. Dodatkowo tworze na x64 ale jest w danej chwili zbyt mało pluginów które są powiedzmy niezbędne.

//A tak na marginesie. Sprawdź czy w procesach nie siedzi ci M.

Miranda GG 0.8.8

Tak, wtedy działa. Tylko że to niezbyt wygodne rozwiązanie. Jak zrobić żeby działał “normalnie”?

Może wejdź w Program Files->znajdź folder Mirki->PPM na Aplikację Miranda->właściwości->zgodność->zaptaszkuj “uruchom jako admin”->zastosuj+OK.Od teraz program powinien zawsze otwierać się na prawach Admina,w sumie półśrodek ale może program będzie działał normalnie.

ewentualnie nadaj sobie prawa full dostep dla katalogu mirandy (wystarczy jak ze wszystkie konfigi beda w srodku i tez powinno dzialac)

To załatwiło sprawę. Dziękuję.

Siema,

żeby nie mieszać w ustawieniach praw w katalogach “Program Files” - czego osobiście wolę nie robić - “niekompatybilne” programy trzymam na innej partycji. Miałem to samo z archaicznym konnektem, od którego się chyba nie odzwyczaję :wink:

Pozdr.