Brak możliwosci odpalenia plikow *.exe

Witam. Problem jest nieco duży ponieważ od wczoraj nie mogę odpalić zadnego programu. Poprostu zaczelem sie bawic RegCleaneremPro. Teraz nawet nie moge go odpalic, by przywrocic kopię.

Pytanie, to jak odpalilłem przegladarkę? Stworzyłem plik tekstowy z rozszerzeniem html i otworzylem za pomocą Opery. Jak widać takie coś działa, ale sam dwukilk na ikonkę Opery - nic nie daje. Podobnie zresztą Paint, niby sie nie odpala, a jak klikne prawym na obrazek i wybiorę “otwórz za pomocą…” - to się odpala.

Po kliknieciu na dowolny program, wywala błąd o nieskojarzonym typie plikow, piszę też żebym to zmienil w panelu sterowania (dokladnego bledu nie mogę podać, bo już to zmienilem i teraz blad sie nie pokazuje, ale dalej nic sie nie dzieje)

A więc wchodze w narzędzie/opcje folderów/typy plikow. Wybieram “nowy/ exe” i co dalej? Jaki program otwiera exe (tak dziwne pytanie, ale tam mam wskazac) Co mam tam wpisac? Może ktoś sprawdzić u siebie? Albo doradzić mi inną radę (formata nie chce robić, bo w Opere mam wpisane pełno haseł, część juz zapomnialem także… :slight_smile:


Mam Win XP Pro, oraz wyłaczone przywracanie systemu :expressionless:

Bawiłeś sie… :slight_smile: Za pomocą windowsowej wyszukiwarki znajdź plik o nazwie backup.reg lub wpisz nazwę, którą wpisałeś (o ile zrobiłeś kopie).

Nie działa. Program ma w swoim katalogu folder backup, ale są to pliki typu *.dat (po zmianie rozszerzenia na reg - znowu bład że nieskojarzono z tym plikiem zadania)

Narzędzie/ opcje folderów/ typy plikow i teraz proszę znalezc format exe i w zaawansowanych, czy przycisku “zmien…” prosze mi powiedzieć co tam pisze, tj. co ja mam wpisac.

Mysle że to pomoze, by odpalic programy exe. Reszte przywroce RegCleaneremPro (po czym go odinstaluje:) )

Niedziałające pliki wykonywalne *.exe

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=108100

:slight_smile:

Dzięki, dodałem te pliki rejetru co mi podałeś Leon. ALe dalej same programy niedzialaja.

Mam na to sposob ale duzo roboty - tak więc formata jednak bede musiał robić.

No więc robie tak:

  • by odpalić gg, robie w notatniku plik o rozszerzneniu np. gg i potem w menu widok/ opcje folderow wybieram nowy typ pliku (gg) i wskazuje program GG do uruchomienia.

  • by odpalić Dc, Opere … robie podobnie.

  • w koncu odpalilem Reg Cleaner by przywrocic kopie i jest w miare ok, tj. pliki skojarzone od razu sie odpalają, ale programy exe dalej nie, mimo wpisu do rejetru Leon$a :expressionless:

No nic, chyba format, a skoro windows jest taki zasyfiały - postaram się w nim nieco bardziej pogrzebać :slight_smile: Może akurat coś naprawie? :slight_smile:

Edit:

Hurrra… działa bez formatu!

Jedyne co mnie wkurza to to że przywracając kopie, sciągany plik 2Gb muszę sciagać od nowa - a było już 90%.

Jak do tego doszedłem?

W narzedzia/opcje folderów utworzyłem plik exe i wybrałem “przywróc domyslne” :slight_smile:

Echh teraz juz bede wiedział. Być może ktoś też będzie miał ten problem więc może od razu to naprawi, bez zbędnych grzebań w rejestrze.