Brak możliwości odtwarzania filmów DVD

Od pewnego czasu mam problem z odtwarzaniem filmów DVD. Jeżeli chodzi o kodeki to mam wszystkie niezbędne (jeszcze niedawno wsyzstko było w porządku). Tymczasem eraz gdy próbuje odtworzyć film w Media Player Classic otrzymuję komunikat “Failed to query the needed interfaces for DVD playback” :frowning: Inne odtwarzacze (Windows Media Player, ZoomPlayer) również nie odtwarzają (komunikaty o błędach).

Może ktoś spotkał się z tym problemem? Na oficjalnym forum Media Player Classic ktoś już o tym wspominał, ale sprawa została nieruszona od długiego czasu. Najdziewczniejsze jes to, że jeszcze niedawno wszystko było w porządku. System czysty, kodeki sprawne.

Moim zdaniem kwestia leży w napędzie.

Może trzeba oddać do serwisu, żeby ci go wyczyścili :wink:

Możesz spróbować sam wyczyścić, ale lepiej powierzyć tę pracę fachowcom :wink:

Problem w tym, że normalne płyty odtwarza. Jeżeli jest na niej nagrany filmik w formacie np. avi to go odtworzy. Czyta normalnie dane. Film DVD też odczyta jeśli włączę jakiś fragment (a nie VIDEO_TS.vob). Nie chce natomiast odczytać VIDEO_TS.vob (czyli pliku nadrzędnego) bo pojawia się komunikat wspomniany w pierwszym poście :expressionless:

spróboj odtworzyc w BEST player

nie instalowałeś przypadkiem paki Ace Mega Codecs Pack?? Sąsiadka miała taki problem.

Przecież Bestplayerem nie można oglądać DVD :roll: .

Nie. Korzystam z Combined Dommunity Codec Pack (od bardzo dawna i nigdy nie było problemów).

Złączono Posta : 25.08.2006 (Pią) 12:29

Miało być Combine Community Codec Pack.

Nikt nie jest w stanie pomóc? :frowning: Ten napęd ma 4 lata, noszę się z zamiarem kupna nagrywarki DVD, ale w tej chwili funduszy brak. A odtwarzacz DVD jest mi potrzebny ._.’