Brak możliwości otwarcia pliku graficznego pobranego z Google Photos / Google Drive

Witam,

Od paru dni zauważyłem że jak pobiorę plik graficzny z Google Photos (dokładnie zdjęcie lub screen wykonany na telefonie i które jest / są synchronizowane z Redmi 9 na Google Photos lub na Google Drive) to nie mogę otworzyć zdjęcia na Windowsie 7. Pojawia się taki komunikat jak na screenie poniżej

Żeby otworzyć zdjęcie lub screen muszę wy edytować plik i zapisać go pod inną nazwą.

Informacja która widnieje “Przeglądarka systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu z powodu niewystarczającej ilości pamięci” jest błędna z racji że jest dostępna pamieć, nie jest obciążona, nie ma uruchomionych programów które by obciążały pamięć.

W czym jest problem że nie można otworzyć plików graficznych pobranych z Google Photos / Google Drive na przeglądarce graficznej na Windows 7?.

Nie otwieraj w tym bez zapisania w “moje obrazy”.

Dołączony program windowsowy jest tak skopany, że on nie ogarnia jak otwierać pliki z lokalizacji “TEMP” zalogowanego użytkownika:

%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

@krystian3w czyli zapisane zdjęcia / screeny muszą być zapisane w Moje Obrazy?. W innej z innej lokalizacji nie zostaną otwarte?.

A wpis w Rejestrze

“%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp”

Co podałeś to należy usunąć?.

Nie usuwasz, to przykładowa lokalizacja gdzie zapisze przeglądarka WWW np. załącznik Gmail w trybie “otwórz za pomocą”, efekt taki że plik niby jest ale dla aplikacji “brakło jakieś pamięci” (ani RAM-u, ani pagefile.sys (“swapfile”)).

@krystian3w rozumiem… .

A jaka jest możliwość / opcja żeby pobrane zdjęcia / screeny z Google Photos / Google Drive otwierały się bez problemu?.

Pozostaje zainstalować inną przeglądarkę zdjęć jak czytam z Twojego linku.

Na Windows 7 / 8.1 niby pomagało usuwanie dziwnych profili wyświetlania obrazu/palety barw?

Jak nie pomoże, to może zakończyć się wymianą aplikacji do podglądu zdjęć.

Tez mialem to kiedys na win 7…Rozwiazalem to tak, ze zainstalowalem PhotoViewer - inna aplikacja do przegladania zdjec

Rozumiem, to najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zainstalowanie innej przeglądarki zdjęć i nie będzie problemu z wyświetlaniem.