Brak możliwości podzielenia dysku w nowym netbooku

Witam,

Zakupiłem nowego netbooka i są tam 3 partycje systemowa(c:), recovery i jeszcze jedna jakaś od producenta. Partycja C: ma 250GB i chciałem ją podzielić na 2 mniejsze: 60 system + reszta dane. Użyłem do tego narzędzia GeParted. Lecz okazało się że wszystkie partycje które istnieją są partycjami podstawowymi i nie da rady już 4 dołożyć. Wiem że można stworzyć więcej lecz najpierw potrzebna jest partycja rozszerzona, czy można ją jakoś utworzyć z tego co jest nie formatując partycji z Windowsem? bo tych recovery i tej drugiej nie chcę ruszać.

pozdrawiam

myślałem że można zrobić 4 partycje to albo masz 3 albo 4 partycje

spróbuj na windowsa zainstalować EaseUS partition master i w nim to zrobić

Tak tak kolega mówi

albo zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Wygląda to następująco:

lolbw.jpg

Teraz jak próbuje odjąć z C 200 GB to nie ma problemu, ale potem jak chce utworzyć partycje z miejsca nieprzydzielonego to pojawia się problem że już nie można więcej partycji podstawowtych. Netbook nie ma napędu optycznego, więc chciałem uniknąć instalowania Windowsa na nowo. Innego sposobu nie ma?

Edit: Problem rozwiązany. Przekonwertowałem partycje D: na logiczną i stworzyłem już normalnie nową partycję z nieprzydzielonego miejsca. Dziękuję za pomoc