Brak możliwości połączenia sie z komputerem zdalnie -Torrent

Witam

Mam problem otóż tak mam jeden komputer w drugim domu który chodzi bez przerwy i jest podłączony do internetu 8mbps przez router TP-LINK TD8901G

odraz drugi komputer przez który łącze sie z pierwszym przez pulpit zdalny ale na pierwszym uruchomiony jest BitComet i tam jakies ściągania są tak po 400/500kB/s z 1050kB/s możliwych

i po uruchomieniu bitcometa i ściągania praktycznie niemożna sie połączyć z komputerem zdalnym a jak jeszcze zacznie ściągać z godzine tak jak np teraz

to już w ogóle niemożna sie połączyć

Dodam ze łącze sie przez hamachi na którym komputer jest aktywny w sieci

Próbowałem także przez włączony w BitComecie interface w któym można zarzączać ściąganiem ale także niechce sie połączyć

w routerze jest fukcja QoS ale nie chce sie aż tak bardzo w niego wgryzać

porty na interface itd są przekierowane bo jeszcze przed zapuszczeniem ściągania wszystko chodziło dobrze łacznie z Pulpitem zdalnym i interface’em bitcometa

Czy jest jakaś możliwość aby wejść na komputer i ewentualnie zatrzymać ściąganie ?

albo ustawić jakoś system aby poprzez włączonego klienta BitTorrent niezapychał sie cały internet na komputerze ?

Tak samo mam u siebie na laptopie z BitCometem na łączu 1mbps jak zacznę coś ściągać BitCometem to niemożna przeglądać stron dopiero jak w ogóle wyłączę BitCometa i poczekam z minute dopiero po tym jest możliwość wejścia do internetu

nawet ustawienie priorytetów cFosu nic nie daje

z Góry dzieki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Krzysiek

najprostsza opcja - wywal bitcometa i zmień go na utorrenta;)

miałem bitcometa i mi też strasznie zmulał sieć…

zmieniłem na utorrenta i robię co chcę plus zdalny dostęp bez żadnych dodatkowych programów

OK dziś sprawdzę uTorrenta

ale słyszałem ze ma mniej opcji niż BitComet

najbardziej zależy mi żeby miał interface www żebym mógł przez internet dodawać torrenty jak to jest np w BitComecie

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Krzysiek

no właśnie… utorrent ma to wszystko plus kilka opcji więcej a na dodatek jest lżejszy…

wejdź sobie na forum utorrent: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=58156 i ściąg webui:)

śmiga aż miło;)