Brak możliwości połączenia sie z komputerem zdalnie -Torrent

(krzychup4) #1

Witam

Mam problem otóż tak mam jeden komputer w drugim domu który chodzi bez przerwy i jest podłączony do internetu 8mbps przez router TP-LINK TD8901G

odraz drugi komputer przez który łącze sie z pierwszym przez pulpit zdalny ale na pierwszym uruchomiony jest BitComet i tam jakies ściągania są tak po 400/500kB/s z 1050kB/s możliwych

i po uruchomieniu bitcometa i ściągania praktycznie niemożna sie połączyć z komputerem zdalnym a jak jeszcze zacznie ściągać z godzine tak jak np teraz

to już w ogóle niemożna sie połączyć

Dodam ze łącze sie przez hamachi na którym komputer jest aktywny w sieci

Próbowałem także przez włączony w BitComecie interface w któym można zarzączać ściąganiem ale także niechce sie połączyć

w routerze jest fukcja QoS ale nie chce sie aż tak bardzo w niego wgryzać

porty na interface itd są przekierowane bo jeszcze przed zapuszczeniem ściągania wszystko chodziło dobrze łacznie z Pulpitem zdalnym i interface'em bitcometa

Czy jest jakaś możliwość aby wejść na komputer i ewentualnie zatrzymać ściąganie ?

albo ustawić jakoś system aby poprzez włączonego klienta BitTorrent niezapychał sie cały internet na komputerze ?

Tak samo mam u siebie na laptopie z BitCometem na łączu 1mbps jak zacznę coś ściągać BitCometem to niemożna przeglądać stron dopiero jak w ogóle wyłączę BitCometa i poczekam z minute dopiero po tym jest możliwość wejścia do internetu

nawet ustawienie priorytetów cFosu nic nie daje

z Góry dzieki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Krzysiek

(Juniorek) #2

najprostsza opcja - wywal bitcometa i zmień go na utorrenta;)

miałem bitcometa i mi też strasznie zmulał sieć..

zmieniłem na utorrenta i robię co chcę plus zdalny dostęp bez żadnych dodatkowych programów

(krzychup4) #3

OK dziś sprawdzę uTorrenta

ale słyszałem ze ma mniej opcji niż BitComet

najbardziej zależy mi żeby miał interface www żebym mógł przez internet dodawać torrenty jak to jest np w BitComecie

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Krzysiek

(Juniorek) #4

no właśnie... utorrent ma to wszystko plus kilka opcji więcej a na dodatek jest lżejszy...

wejdź sobie na forum utorrent: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=58156 i ściąg webui:)

śmiga aż miło;)