Brak możliwości sterowania w niektórych grach

(Kamikadze97) #1

Witam.

Od czasu gdy zmieniłem komputer z WinXP na nowy z Win7 mam problem z niektórymi grami. Otóż problem polega na tym, że jak tylko gra się uruchamia postać/kursor/to czym sterujemy porusza się w sobie tylko znanym kierunku, potem dociera do brzegu ekranu i stoi w miejscu a ja nie mogę nic zrobić. Gdy chcę by postać poszła w inną stronę, odwraca się a potem z powrotem próbuje zmierzać w lewy górny róg ekranu...

Zauważyłem, że wszystkie te gry zrobione są na RPG Makerze i może to mieć coś wspólnego z tym problemem.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

EDIT: gdyby się okazało, że nie jest to właściwy dział proszę o przeniesienie.

(Garrutosan) #2

Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z systemem Microsoft Windows XP.

Jeżeli to nie pomoże, spróbuj podczas "doznawania problemów" wcisnąć klawisz INSERT.

Na forach zagranicznych piszą też o ponownym uruchomieniu komputera bez klawiatury, pada, etc..

Po uruchomieniu komputera należy je podłączyć.

(Kamikadze97) #3

Niestety nic nie pomogło, po naciśnieciu INSERT otwiera się menu gry. Mam wrażenie, że problem tkwi w odgórnych bindach sterowania gdyż nie działają tez wszystkie strzałki i np. jeden kierunek jest nieustawiony przez co działa jako cały czas wciśnięty lecz nie mam możliwości zmiany sterowania/bindów więc nadal jestem w kropce.