Brak możliwości uruchomienia Trybu Awaryjnego

Witam.

Mam następujący problem w Windows XP Prof., od pewnego czasu nie mogę uruchomić systemu w trybie awaryjnym, po wciśnieciu klawisza F8, i zatwierdzeniu do wybrania tryb awaryjny, zaczyna się wgrywać i poprzestaje na migającym wskaźniku -, i tak już zostaje.

Aktualnie w trybie normalnym otwiera się bez zarzutu.

Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, co z tym zrobić aby działało poprawnie.

Jurek104

OT - kosmos.

Nieraz trzeba poczekać nawet 60 s lub więcej.

Jak tam szkodniki.

Wykonaj sprawdzenie dysku/wszystkich partycji tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

nic się nie dzieje to reset i zobacz znowu

Wykonałem sprawdzenie dysku wg poleceń, po zakończeniu był komunikat, że został naprawiony przynajmniej 1 błąd. Lecz niestety nic to nie zmieniło, po zawieszeniu nawet po 10 minutach nie wchodzi tryb awaryjny.

Jurek 104

Mi przy poprzedniej instalce XP tryb awaryjny nie uruchamiał się nawet 60 min.

Przeskanuj kompa programami od szkodników(SpyBot etc.)

Wątpię aby była to wina szkodników, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Obecnie na laptopie mam taki sam problem.

System się zawiesza na migającej kreseczce i może sobie tak migać nawet godzinę.

Checkdisk był, robiony memtest tak samo, szkodników brak, w trybie normalnym wszystko działa ok.

Mam tak od nowości, sformatowałem raz nawet dysk bo co mi szkodziło jak komp nowy bez danych i nic.

Tak więc… :frowning:

Może ten typ tak ma - ale nieraz jest to wina karty grafiki - rodzina GF.

Ale spróbuj tego z uruchom komenda sfc /scannow ,po sfc spacja,włóż do napędu CD nośnik z takim XP jaki masz zainstalowany,czyli jak masz XP z SP2 - włóż CD z XP z SP2.

Najlepsze to jest to, że tryb awaryjny działał jakieś 2 miesiące temu. Przez ten czas załapałem parę wirusów i szkodników, co przy pomocy kolegów i logów HijackThis’a i Silenta udało mi się usunąć, ale niestety nieuruchamia się tryb awaryjny, ani nie ma możliwości skorzystania z opcji przywrócenia systemu w Narzędziach Systemowych-po prosty nie wgrywa się- chociaż poprzedni czasami z niej korzystałem.

Spybotem sprawdzałem - nie ma uwag.

Jurek104

A to zrobiłeś.

Ja zrobiłem i niestety nadal to samo.

Niby mi to nie przeszkadza bo z trybu awaryjnego praktycznie nie korzystam.

Najprawdopodobniej dzieje się tak również pod radeonkami.

NA laptopie mam radeona i to właśniu tu nie działa tryb awaryjny.

Więc błąd może występować chyba pod każdą rodziną kart graficznych.

Start-uruchom-msconfig, zakładka BOOT.INI zaptaszkować SAFEBOOT restart kompa i powinien wystartować “tryb awaryjny”. Będac w tym trybie odptaszkować SAFEBOOT bo cały czas będzie się komp uruchamiał w awaryjnym.

Po tej operacji “tryb awaryjny” powinien uruchamiać się normalnie.

Sorry,sprawa sama się rozwiązała ponieważ musiałem wgrać od nowa system operacyjny,… i teraz już działa wszystko.

Jurek104