Brak mozliwosci ustawienia RAMu na wyzsze obroty ;)

mam ta plyte i te pamieci . problem polega na tym, ze pamieci nie pracuja w 200 mhz tak jak powinny, tylko w 133 mhz :expressionless: . No wiec chcialem zmienic w biosie tak zeby pracowaly na 200 , ale nie da rady - nie ma takeij opcji w ogole . sa do wyboru tlyko dwie mozliwosci w DRAM Frequency : auto i 133 mhz DDR 266 . obojetnie co wybiore to i tak pamieci pracuja caly czas w 133 mhz.

To jest nowa plyta , bios z 2004 roku. Na stronce jest do sciagniecia manual, w ktorym sa podane 4 mozliwosci ustawienia ( strona 25 ) a ja mam tylko dwie :expressionless:

moze trzeba jakies zworki poprzestawiac ? ktos ma jakis pomysl ?

A na jakiej częstotliwości pracuje procesor w Twoim kompie?

Jeśli na 133MHz to zostaw RAM na 133MHz i lepiej nic nie kombinuj :mrgreen:

proc na 100 mhz , tak mi sie zdaje , bo to duron 1000 .

ale ja chce 200 mhz :smiley: to powinno bez problemu pracowac tak ,przeciez kosci i plyta obsluguja to

Wszystko zależy od płyty głównej i jej biosu i zainstalowanego procka.

Jeśli masz procka na FSB 100, to często płyta dopuszcza taktowanie pamięci 100 i 133.

Jak masz procka na FSB 133,to pamięci 133/166 i tak dalej.

Ale i tak w tych starych kompach najlepiej ustawić pamięć synchronicznie z prockiem czyli na FSB 100 - najlepsza wydajność kompa.

Poczytaj instrukcję do płyty i wszystko wiesz.

Daj Auta na czestotliowsc i poprubuj na roznych Cl mozliwosci tam chyba sa od 2 , 2.5 , 3

Wiem ze na tej plycie roznie sie dzieje bo niby tylko w jednym banku mozna 400 ustawic (dlatego mozesz miec problem, zostaw z tylko jedna koscia w 1slocie[ten blizej procka] i zobacz czy w biosie masz dostep pomiedzy 266,333,400 ) ale ostanio jak skladalem na tym kompa to mialem 2pamieci Kingstona CL3 i poszly na tej plycie na 400 przy CL 2.5, Chodz w isntruckji pisze ze tylko 1 BAnk na 400 komputer dzialal stabilnie a Pamieci masz nowe ?? bo ostatnio widzialem takie cudo jak pamiec noname(Pc333) pod radiatorkami Geil( z opisem CL 2.5 Pc400) :mrgreen: gosciu se je zakupil na allegro :mrgreen:

nei mam , wszyskto tak samo