Brak możliwości usunięcia pozostałości po Windows Vista

Witam.

Kiedyś używałem Visty, po ukazaniu się 7, zainstalowałem ją na drugiej partycji, Vistę zostawiłem, myśląc, że kiedyś się przyda. Dzisiaj postanowiłem z poziomu 7 sformatować partycję na której była Vista, niestety, podczas próby zrobienia tego otrzymuję komunikat:

Niestety, system Windows nie był w stanie dokończyć formatowania.

Kiedy próbuję usunąć pliki ręcznie z tej partycji, nie da się usunąć katalogów:

Wiem że najprościej byłoby odpalić jakiegoś Linuksa w wersji liveCD, ale niestety, z racji tego że system postawiony jest na FakeRAIDzie, opcja ta odpada.

Nie wiem też dlaczego nie mogę też odpalić trybu awaryjnego.

(Veers) #2

Tu zapewne leży pies pogrzebany. System się broni przed wykopnięciem stołka spod siebie. Co do trybu awaryjnego .... to może być różnie - trochę za mało danych, ALE: zamiast LiveCD - użyj środowiska rozruchowego Windows 7 (z płyty instalatora). Niech zrobi analizę i podpowie w czym problem.

(xomo_pl) #3

proponuję odpalić jakiś programdo zarządzania dyskami i w nim usunąć partycje visty

ewentualnie sformatuj partycje visty z płyty Windows....

(flaszer) #4

A może ta partycja z Vistą ma ustawioną jakąś flagę, której mieć nie powinna? Sprawdź to najlepiej w panelu sterownia/narzędzia administracyjne/zarządzanie dyskami.

Dzięki, poradziłem sobie z problemem za pomocą płyty instalacyjnej Win7. Zapomniałem tylko że partycja z Vistą była ustawiona jako aktywna i później było kilka minut zabawy z przywracaniem MBR.