Brak możliwości usunięcia pozostałości po Windows Vista

Witam.

Kiedyś używałem Visty, po ukazaniu się 7, zainstalowałem ją na drugiej partycji, Vistę zostawiłem, myśląc, że kiedyś się przyda. Dzisiaj postanowiłem z poziomu 7 sformatować partycję na której była Vista, niestety, podczas próby zrobienia tego otrzymuję komunikat:

Niestety, system Windows nie był w stanie dokończyć formatowania.

Kiedy próbuję usunąć pliki ręcznie z tej partycji, nie da się usunąć katalogów:

Wiem że najprościej byłoby odpalić jakiegoś Linuksa w wersji liveCD, ale niestety, z racji tego że system postawiony jest na FakeRAIDzie, opcja ta odpada.

Nie wiem też dlaczego nie mogę też odpalić trybu awaryjnego.

Tu zapewne leży pies pogrzebany. System się broni przed wykopnięciem stołka spod siebie. Co do trybu awaryjnego … to może być różnie - trochę za mało danych, ALE: zamiast LiveCD - użyj środowiska rozruchowego Windows 7 (z płyty instalatora). Niech zrobi analizę i podpowie w czym problem.

proponuję odpalić jakiś programdo zarządzania dyskami i w nim usunąć partycje visty

ewentualnie sformatuj partycje visty z płyty Windows…

A może ta partycja z Vistą ma ustawioną jakąś flagę, której mieć nie powinna? Sprawdź to najlepiej w panelu sterownia/narzędzia administracyjne/zarządzanie dyskami.

Dzięki, poradziłem sobie z problemem za pomocą płyty instalacyjnej Win7. Zapomniałem tylko że partycja z Vistą była ustawiona jako aktywna i później było kilka minut zabawy z przywracaniem MBR.