Brak możliwości wykonania FRST

kilka rzeczy wyłączyłam (nieistotnych dla mnie)

Jeszcze wejdź w naprawa plików systemu (jak masz płytę instalacyjną Windows 7 to włóż ją).

Poszło

Naprawiło jakieś pliki systemowe?

Po rozpoczęciu skanowania systemu robiłam coś innego, ale po pewnym czasie pokazało się 100% . Nie zwróciłam uwagi czy coś naprawiło, ale były tylko 3 linijki zapisków: rozpoczynanie skanowania, rozpoczynanie weryfikacji i procent ukończenia. Więcej komunikatów nie było.

Lepiej wpisać do wiersza polecenia uruchomionego jako administrator:
sfc /scannow
Płyta od Visty praktycznie nie jest potrzebna [klik].

Dla podglądu możesz zrobić raport wykrytych błędów poleceniem:
findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt
(tak wyłapiemy co jest uszkodzone i czy jest sens to naprawiać).

W przeglądarce spróbować możesz opcji odświeżania.

A do XP płyta też nie jest potrzebna i mogę to wpisać do wiersza poleceń? Pytam bo mam Windows XP i chcę naprawić pliki w systemie Glary Utilities

Najprawdopodobniej zapyta cię o płytę na XP, więc jak nie masz to się może okazać naprawa po części nie udana (można ignorować komunikat prośby o płytę).
Ja na swoim XP Home miałem nawet pytania na zmianę o płytę z wersją Pro i Home (widać coś namieszałem).

Nic nie naprawiło, chyba nie było takiej potrzeby.

I jak, laptop chodzi już normalnie?

Chodzi znacznie lepiej, ale nadal się czasami (nie zawsze) otwiera nowe puste okno. Kiedy je zamykam, to pyta mnie, czy na pewno chcę zamknąć 3 karty, ale żadnych kart tam nie widać. Po zamknięciu na jakiś czas mam spokój. dzieki za pomoc:)

Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox.

Dzięki za pomoc. Działa już znacznie lepiej. Puste strony się nie włączają:)