Brak możliwości zainstalowania innego antivirusa

(Bybelou) #1

Witam,

dostałem nowego używanego laptopa i chciałem zmienić antivirusa z avasta na cođ innego. Niestety podczas instalacji występują błędy. Przypuszczam, że komputer został zasyfiony, lub coś avast namieszał.

Jak mam sprawdzić, co jest nie tak?

(Linkfan) #2

Może głupie pytanie ale odinstalowałeś tego avast'a?

Daj screena błędu..

(muchozol) #3

Czy przed instalacją innego antywirusa odinstalowałeś Avasta?

Jak nie będziemy wiedzieli jakie błędy wyskakują, to trudno będzie pomóc.

(Bybelou) #4

Avast został odinstalowany, potem uruchomiony komputer ponownie i przeczyszczony ccleaner.

Zrzuty komunikatów commodo:

zrzutj.th.jpgzrzut2.th.jpg

Dodam jeszcze ze wykonałem pełne skanowanie Avastem, przed odinstalowaniem jak i malware i nic nie wykryło. Malware jest jeszcze zainstalowany, ale to chyba akurat nic nie szkodzi

(Kfirszt) #5

Spróbuj użyć narzędzia Avast! Uninstall Utility dostępnego tutaj http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility. Mogły zostać jakieś śmieci w rejestrze po deinstalacji (przed instalacją Nod32 zawsze musiałem używać tego narzędzia bo instalator twierdził, że Avast wciąż jest zainstalowany).

(Bybelou) #6

niestety nadal to samo. program usunął folder avasta i pliki jego, ale commodo nadal nie chce się zainstalować

(muchozol) #7

Komunikat wygenerowany przez instalator dał ,,naprawdę" wyczerpującą odpowiedź :smiley: . Spróbuj zainstalować commoda w minimalnie starszej wersji i jak instalacja przejdzie, zaktualizować program.

(Bybelou) #8

avg tez nie chciało się zainstalować, ale proces ten przeszedł microsoft security essentials. do tego firewall ashampoo i zobaczymy jak taka kombinacja będzie się sprawować.