Brak możliwości zainstalowania innego antivirusa

Witam,

dostałem nowego używanego laptopa i chciałem zmienić antivirusa z avasta na cođ innego. Niestety podczas instalacji występują błędy. Przypuszczam, że komputer został zasyfiony, lub coś avast namieszał.

Jak mam sprawdzić, co jest nie tak?

Może głupie pytanie ale odinstalowałeś tego avast’a?

Daj screena błędu…

Czy przed instalacją innego antywirusa odinstalowałeś Avasta?

Jak nie będziemy wiedzieli jakie błędy wyskakują, to trudno będzie pomóc.

Avast został odinstalowany, potem uruchomiony komputer ponownie i przeczyszczony ccleaner.

Zrzuty komunikatów commodo:

zrzutj.th.jpgzrzut2.th.jpg

Dodam jeszcze ze wykonałem pełne skanowanie Avastem, przed odinstalowaniem jak i malware i nic nie wykryło. Malware jest jeszcze zainstalowany, ale to chyba akurat nic nie szkodzi

Spróbuj użyć narzędzia Avast! Uninstall Utility dostępnego tutaj http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility. Mogły zostać jakieś śmieci w rejestrze po deinstalacji (przed instalacją Nod32 zawsze musiałem używać tego narzędzia bo instalator twierdził, że Avast wciąż jest zainstalowany).

niestety nadal to samo. program usunął folder avasta i pliki jego, ale commodo nadal nie chce się zainstalować

Komunikat wygenerowany przez instalator dał ,naprawdę" wyczerpującą odpowiedź :smiley: . Spróbuj zainstalować commoda w minimalnie starszej wersji i jak instalacja przejdzie, zaktualizować program.

avg tez nie chciało się zainstalować, ale proces ten przeszedł microsoft security essentials. do tego firewall ashampoo i zobaczymy jak taka kombinacja będzie się sprawować.