Brak możliwości zalogowania się i wejscia w TA


(Maciejsobkowiak1996) #1

Najpierw opiszę cały problem - komputer włącza się normalnie, pojawia się znany wszystkim znak ładowania systemu Windows XP, jednak potem jest gorzej. Sprawdza mi dysk C i nie znajduje niczego godnego uwagi, co wydaje sie dość normalne. Jednak w chwili gdy powinien pojawić sie wybór kont, komputer albo uruchamia się na nowo, albo pojawia się możliwość zalogowania(zdarzyło się raz, teraz komputer ciągle włącza sie na nowo), albo też - tak było za pierwszym razem - pojawia się nienaturalnego rozmiaru po boku napis Windows XP na niebieskim tle.

Z kolei gdy chciałem wejść w tryb awaryjny (punkt przywracania systemu był moim celem) na monitorze pojawiły się napisy (zdążyłem tylko przeczytać partition na początku) i na czarnym tle u góry miga podkreślnik(_).

Wie ktoś może co się stało? Chciałbym bardzo utrzymać ten komputer w działaniu, ponieważ mam tam bardzo ważne dane.

Prosiłbym o szybką odpowiedz.

Dziękuję i pozdrawiam.


(slawex1983) #2

Prawdopodobnie komputer wyświetla ekran BSOD, a że w Windowsie masz zaznaczoną opcję automatycznego restartu w przypadku awarii, to ten non stop próbuje się uruchomić. A co do samego błędu, to pierwsze podejrzenia kieruje w stronę dysku twardego i bad sectorów. Świadczy o tym załączający się chkdsk oraz komunikat “partition”. Spróbuj przeskanować powierzchnię dysku programem typu HDD Regenerator, który można znaleźć na popularnej płycie ratunkowej Hirens Boot CD. Jeżeli mam rację, a program zadziała, to przeformatuj dysk i módl się, żeby nieszczęsny badsector był tylko błędem logicznym, a nie fizycznym. W innym przypadku konieczna może być wymiana dysku lub ew. przesunięcie partycji poza uszkodzony obszar.


(Maciejsobkowiak1996) #3

Hmm… Według mojego znajomego, który co prawda nie ma jeszcze matury padła partycja systemowa. Polecany byl również scan Disk.

Pytanie mam inne - czy ta płytka sama się uruchamia po włożeniu jej do stacji dysku i co trzeba zrobić po niej? Zaznaczam też, że nie chciałbym tracić danych, bo samo słowo formatowanie wzbudza we mnie strach :).


(Atis) #4

Musisz w BIOS-ie ustawić żeby komputer startował z CD.

http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom

Reinstalacja naprawcza bez utraty danych:

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

http://podajdalej.pl/nakladkowa_naprawa … adnik-2542

Przywracanie systemu z poziomu niezaładowanego Windows:

http://www.fixitpc.pl/topic/5655-przywr … p-offline/

Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

W skład Hiren’s BootCD wchodzi Mini Windows XP, który można wykorzystać do kopiowania danych:

http://www.hirensbootcd.org/about/

YUMI, SARDU, XBOOT pozwala utworzyć bootowalny pendrive z Hiren’s lub dystrybucją Linux Live:

http://traxter-online.net/multi-bootowa … ratunkowa/


(Maciejsobkowiak1996) #5

Czyli wymagane jest to, abym szukał płytki z windowsem? :slight_smile: