Brak mozliwości zalogowanie sie na koncie admin

Witam!

Od razu przechodzę do żeczy.

Mam laptopa, a na nim XP oraz linux (ubuntu).

A problem tkwi w tym, że nie mogę się zalogować na koncie administratora w XP.

Wyskakuje monit o błędnym haśle. Gdy zaś wejdę na konto Gość i z niego chce sie przelogować na konto admin to po prostu wyskoczy pulpit i znów

wskoczy na okno logowania :?

Próbowałem zrobić naprawę windowsa, lecz nie idzie, ponieważ po podaniu hasła pokazuje że niewłaściwe:/

Dodam że problem wystąpił po użyciu programu do tzw. polepszania/akcceleracji kompa:? (to był błąd) Niestety ni pamiętam nazwy programu :frowning:

Zrobiłbym formata ale mam na nim ważne pliki oraz linuxa, a jak wiadomo po zainstalowaniu windowsa gdy już istnieje linux, to windows nadpisuje GRUBa i moje ubuntu nie mogłoby się włączyć:/

Ma ktoś może jakiś pomysł na to? Byłbym wdzięczny!

Hmm, co prawda nie jest to zgodne z forum dobreprogramy ale podam Ci pewien sposób na uzyskanie hasła administratora :wink: Trzeba sobie pomagać. Na tej - http://ophcrack.sourceforge.net/ stronie znajduje się zmodyfikowany linux do wyciągania haseł z windowsa. Poprostu nagrywasz obraz na płyte i odpalasz z niej, reszte robi za Ciebie program i wywala hasełka na konta windowsowe :slight_smile: Żeby ściągnąć obraz wejdź do działu download i w tabelce OPHcrack-livecd jest do ściągnięcia obraz płyty :slight_smile: Powodzenia życzę. :slight_smile:

P.S. Jak co to wal pod gg:) Do 18 będę przy kompie.

Spróbuje ale w tym problem że ja znam hasło, lecz pokazuje mi że błędne:/

Zobaczymy czy pomoże…

Lub też możesz usunąć plik SAM w C:\Windows\system32\config - tam Windows przechowuje hasła. Po usunięciu tego pliku nie będziesz miał żadnych haseł :smiley:

Uruchom komputer w Trybie awaryjnym. Kliknij konto administratora (w tym przypadku hasło nie jest wymagane) i po zalogowaniu przejdź do Panelu sterowania i otwórz Konta użytkowników. Następnie otwórz swoje konto i kliknij “Zmień hasło”, następnie wpisz nowe hasło i uruchom kompa w normalnym trybie.

Nic nie pomogło :frowning:

Przy trybie awaryjnym komp się restartuje.

A plik SAM też nie pomógł (błąd aplikacji lsass)

Pozostało mi tylko skopiować z poziomu linuxa najważniejsze pliki na pendrive’a

i format. rzadko to robię ale najwidoczniej nie mam wyjścia :frowning:

To będę miał roboty!..

Dzięki za rady.

pzdr.