Brak możliwości zmiany karty zintegrowanej na dedykowaną

(MAJKEL97) #1

Witam 

mam pewien problem a mianowicie, od niedawna gry uruchamiają mi się z karty zintegrowanej(która jest dużo słabsza) a nie z karty dedykowanej.

(szefunio) #2

Podaj model i markę laptopa (jak myślę).

(Tabexger) #3

Zazwyczaj jest od tego zainstalowane oprogramowanie na laptopie.

(MAJKEL97) #4

Laptop Alienware 17 

karty to: zintegrowana Intel HD Graphics 4600 i dedykowana AMD Radeon R9 M290X

(JNJN) #5

A nie instalowałeś nowych sterów do karty Radeon od AMD?

Stery do kart grafiki używaj od producenta laptopa do Twojego modelu i systemu 32/64 bitowego.

(MAJKEL97) #6

tak właśnie pobrałem najnowsze sterowniki prosto ze strony AMD ale nic to nie pomogło  :?

(Montarowiec) #7

A pobierz z strony producenta tak ja kto napisał JNJN

(MAJKEL97) #8

no właśnie pobrałem ze strony producenta :slight_smile: i nic :confused:

(Dimatheus) #9

MAJKEL97 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Montarowiec) #10

pobierz najnowszy sterownik ze strony producenta twojego laptopa, następnie tak, jak jest ikonka gry naciśnij prawy przycisk myszki i podeślij zrzut ekranu

(MAJKEL97) #11

nie wiem czy dobrze zrozumiałem 

(Montarowiec) #12

o to chodziło, podaj zrzut ekranu z menedżer urządzeń zakładka karty graficzne

(MAJKEL97) #13

:slight_smile:

(Montarowiec) #14

na pulpicie naciśnij Fn + F5 po czym zrestartuj laptop

(MAJKEL97) #15

nacisnąłem fn + F5 za pierwszym razem przestał widzieć kary intel (zintegrowana) 

nacisnąłem drugi raz, wszystko ładnie pięknie widzi obie, uruchamiam grę (Watch Dogs) program przestał działać. Włączam BF3 program przestał działać + komunikat

DirectX function “device->CreateShaderResurceView(texture-> m_resource, &srvDesc, &texture-> m_shaderViews[1])” failed with DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED: Hardware deviced removed… GPU: “Intel® HD Graphics 4600”, Driver: Unknown. This error is usually caused by the graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Also, make sure you have a supported graphics card with at least 512MB. 

POMOCY…

(Montarowiec) #16

Ile lat/miesięcy/dni masz ten laptop? Jeżeli ma gwarancje radze oddać serwisowi

tak jak było napisane w komunikacie, zainstaluj sterowniki do karty zintegrowanej (intel)

(MAJKEL97) #17

laptop ma niecałe 4 miesiące. Instalowałem już sterowniki do zintegrowanej- niczym nie poskutkowało jeszcze teraz wywala bąd sterowników AMD przy starcie komputera. Laptop był kupowany na stronie DELL/Alienware może głupie pytanie ale gdzie powinienem go oddać do serwisu? Z góry dzięki za wyrozumiałość :slight_smile:

(Montarowiec) #18

ja bym oddał, są problemy z dedykowaną kartą graficzną, jak oddasz to zgraj wszystkie dla ciebie ważne dane, w serwisie mogą nie spodziewanie zrobić format, chyba że ktoś ma jeszcze pomysł co można zrobić.

(MAJKEL97) #19

Dzięki za poświęcony czas. Jeszcze dam go koledze informatykowi może coś zdziała jeżeli nie to leci na gwarancji. :) 

(Montarowiec) #20

Tylko jak ten kolega będzie chciał go rozkręcić, to gwarancja już nie podziała