Brak możliwości zmiany miniatury folderu

A więc mam dośc nietypowy problem i zarazem chyba dość banalny otóż nie mogę zmienić miniatury mojego folderu z muzyką .

Wygląda to tak : http://imageshack.us/photo/my-images/842/folderylb.jpg/

Właściwie normalnie , ale nie moge tego zmienić tych miniaturek . Poprostu Klikam prawym Dostosuj :arrow: Wybierz Plik :arrow: Wskazuje okładke albumu … i nic zero reakcji odświeżanie , ani nic nie pomoga .

Jaka jest rada na to ?

Chodzi CI chyba o ikonę folderu, nie miniaturę. Nie podałeś, czy pomniejszczyłeś interesujący Cię plik i zapisałeś w formacie ico. Jeżeli tego nie zrobiłeś, to nie dziw się, że nie działa. W przeciwnym wypadku zastosuj interesującą Cię ikonę, włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów w opcjach folderów(panel sterowania), otwórz uruchom, wpisz %appdata%, skasuj plik ikoncache.db(sprawdź też foldery local i local now jeżeli nie będzie go w roaming) i zresetuj kompa.

Nie , nie chodzi mi o ikone tylko o plik wyswietlany w ikonie folderu .

Troche dokładniej opisze problem :

Chodzi dokładnie o opcje : http://imageshack.us/photo/my-images/62/foldery2.jpg/

Klikam “Wybierz plik” :arrow: Wybieram okładke albumu :arrow: Klikam “otwórz” :arrow: potem “OK” . Teraz teoretycznie w ikonie powinna sie pojawic okladka albumu , ale nic sie nie dzieje absulutnie nic … Zostaje tak jak jest .

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz :

  • Dzieje się to tylko w tych folderach ktore widac na obrazku ( w innych moge zmieniac te miniaturki bez problemu )

PS.Poza ogólnym tematem chciałbym dodać że albumy są legalne , przegrane z moich płyt na komputer . Pisze żeby nie było tu jakiegoś posądzania o piractwo

Mimo wszystko skasuj plik iconcache.db, ponieważ jest to bufor przechowujący ikony, a skoro jest to bufor przechowujący ikony, to idąc logicznym tokiem myślenia, możliwe, że również przechowuje miniatury.

Usuniecie tego pliku spowodowałoby usunięcie wszystkich miniatur , troche problematyczne, ale dzieki twojej radzie wpadlem na bardzo banalne rozwiazanie , wystarczylo kliknac “zmień ikone” :arrow: “przywroc domyslna” i już . Troche dziwne bo nigdy tych ikon nie zmienialem , ale mniejsza o to .

Problem rozwiazany .

Czyli w pewnym sensie zrobiłeś to co Ci kazałem-odświeżyłeś bufor ikon.