Brak możliwości zmiany napięcia na procesorze


(Binio21a) #1

Witam. :slight_smile: Opiszę swój problem od początku. Komp sie resetował oraz występowały BSODy, więc oddałem kompa do serwisu. W serwisie wymieniono płytę główną, na taką samą (MSI k9 neo nforce 550), lecz na płycie zamiast chłodzenia pasywnego znajduje się chłodzenie aktywne. Jednak na starej płycie gł. mogłem dowolnie podnosić napięcie na procku (AMD X2 3800+), a na obecnej płytce nie można wybrać napięcia wyższego niż 1.35 V, czyli standardowego. Dokonałem więc update biosu z wersji 1.0 na wersję 1.90, myśląc że to rozwiąże mój problem. Lecz po tym zabiegu opcja zmiany napięcia całkiem znikła :confused: . Proszę o pomoc, ponieważ chciałbym troche sobie popodkręcać (GTA 4 i inne sprawy) :lol:. Dołączam raport z everesta

http://wklej.org/id/25973/

Pozdro i dzięki za pomoc :slight_smile:


(Michalheo) #2

Mógł byś zarzucić jakieś zdjęcia z biosu gdzie ta opcja się znajdowała? Z tego co pamiętam u mnie była taka sama sytuacja ale większe napięcie można było uzyskać regulując opcję additional cpu voltage czy coś w tym stylu :stuck_out_tongue: (sorry ale nie pamiętam nazwy :D)


(Binio21a) #3

Opcja znajdowała się w Cell_Menu/Proccesor voltage xD Oto ogólne zdjęcie biosu http://img.wklej.org/v/74391DSC00279.JPG oraz opcji cell menu http://img.wklej.org/v/237DSC00281.JPG :stuck_out_tongue: Lecz w biosie opcji modyfikowania napięcia na procku nie ma na bank, sprawdzałem dokładnie :confused:


(Michalheo) #4

Jesteś pewien, że wgrałeś właściwy bios i to od swojej płyty? Może da się jakoś uruchomić tryb zaawansowanych ustawień w biosie? W tej chwili wygląda on jak z typowo budżetowego kastrata :stuck_out_tongue:


(Binio21a) #5

Tak, Bios wgrałem dobry (zresztą zaktualizowałem go przez MSI Live Update :stuck_out_tongue: ). Uaktywniania jakiś zaawansowanych ustawień w biosie chyba nie mam... Po update Biosu jego możliwości się nie zmieniły, oprócz tego że znikła możliwość modyfikacji napięcia; zresztą zanim go zaktualizowałem nie mogłem go podnieść powyżej 1.35 V, więc na jedno wychodzi :confused:


(Michalheo) #6

Problem w tym, że mogłeś podobnie do mnie przeoczyć tą jedną opcję :stuck_out_tongue: Niestety teraz nie pokażę Ci screena dokładnie o co mi chodzi bo tej płyty się pozbyłem. Na Twoim miejscu spróbował bym wgrania starszego biosu.