Brak możliwości zrobienia partycji?


(An C) #1

Witam.

Problem przedstawia się następująco, mam laptopa, no i mam tylko dysk C, i nie mam wolnej, nieprzydzielonej powierzchni by taką partycję zrobić normalnie.. jak jest w poradnikach. Mam jakiegoś walniętego laptopa?

Da się coś z tym zrobić, by niczego nie stracić? Tzw. domowym sposobem?


(witek111) #2

zmniejsz partycje C i będziesz miał wtedy miejsce na partycje D:)

polecam do tej operacji program Gparted jest na forum -jest to obraz ISO bootującej płyty którą wypalisz na krążku i z niej zbootujesz…


(system) #3

W Zarządzaniu dyskami po prostu zmniejsz (od prawej strony!) partycję C, a potem na nieprzydzielonym obszarze utwórz nową partycję. W Windowsie 7 nie jest do tego potrzebny żaden program. Przed tą operacją koniecznie zdefragmentuj partycję C dobrym defragmentatorem tak, aby przesunął pliki na jedną stronę dysku.


(ybu) #4

http://plom.pl/jak-zmienic-rozmiar-partycji-windows-7/


(An C) #5

@Ybu, tak nie mogę zrobić, gdyż niestety nie mam tego nieprzydzielonego miejsca, którym mogłabym dysponować I zrobić z niego partycję, gdyż całe miejsce ma dysk C. :x


(Kris-is) #6

Ale wcześniej inni przedstawili Ci sposoby, jak takie miejsce możesz uzyskać - wystarczy przeczytać uważnie #-o Defragmentujesz dysk porządnym defragmentatorem dysków, potem zmniejszasz dysk C o tyle GB ile chcesz, aby miała nowa partycja. Z tego powstanie to nieprzydzielone miejsce z którego będziesz mógł stworzyć drugą partycję.


(An C) #7

Dziewczyną jestem. Ale nadal się pytam, czy stracę coś z dysku, mam liczyć się z tym, że będę musiała od nowa W7 instalować?


(system) #8

Nie! Absolutnie nie!


(An C) #9

http://plom.pl/wp-content/uploads/2010/ … dows-7.gif

Tylko, że ja nie mam tego czarnego, “nieprzydzielonego miejsca”

http://screenshooter.net/0434936/mtxlgwj o tak.


(Kris-is) #10

Otwórz Menedżera dysków i pokaż Screena ze swojego kompa, wtedy zobaczymy jak to u siebie masz zorganizowane. Ale jak masz dysk 320 GB (w podpisie w profilu tak masz napisane) i cała jego powierzchnia stanowi jedną wielką partycję z zainstalowanym systemem, przy czym wykorzystane jest np. tylko 80 GB, to z niewykorzystanej reszty - tu przykładowo 240 GB - możesz stworzyć takie miejsce nieprzydzielone.

Najpierw defragmentujesz dysk, potem poprzez Menedżera dysków lub inny program do zarządzania dyskami (Easeus itp.) pomniejszasz dysk C o tyle GB, ile chcesz aby miała nowa partycja (oczywiście na partycji C warto pozostawić trochę GB w zapasie); potem zatwierdzasz zmiany, restart kompa i powinno pojawić się nieprzydzielone miejsce, które następnie formatujesz do NTFS, przydzielasz literę do tej partycji (D, E, F czy jaką tam chcesz), znowu zatwierdzenie zmian, restart kompa i powinna być wtedy już druga partycja na dysku. I jeśli niczego nie pomylisz i o ile w trakcie dokonywania zmian nie nastąpi awaria komputera lub przerwa w zasilaniu, to nie powinno być żadnego problemu z systemem.


(kondziu jah) #11

Podaj zrzut ekranu, to ci napiszemy instrukcję ‘co gdzie nacisnąć’, bo widzę, że koleżanka bez zrozumienia czyta.


(Drawkora) #12

Pozwolicie, że się wtrącę. Ja również nie mam tego obszaru - “nieprzydzielone miejsce”

Możesz przecież zmniejszyć swój dysk, przy czym tworząc nową partycję tym oto sposobem:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -hard-disk


(An C) #13

http://screenshooter.net/0434936/yjhxqmx


(pawcio1212) #14

musisz zmniejszyć partycje systemową C:

jak ma napisane wyżej

PORADA

przeczytaj wszystko do początku do końca powoli i uważnie


(Pfirst) #15

Hej napisałem tu dwa posty i gdzie one zniknęły? Kurde a tyle się opisałem nawet ktoś już odpowiedział. ???