Brak muzyki z filmów i gier

(system) #1

po sformatowaniu komputera nie ma dzwieku ani w grach ani filmach.za kazda pruba zainstalowania karty dzwiekowej jest jakis problem.

(Madafaker) #2

Jaki system ??

Jaka karta dźwiękowa ??

Głośniki podłączone prawidłowo ??

(system) #3

karta realtek high definition audio driver setup(2.31)r1.65 system xp.chyba o to chodzi?

(Srebrny Wilk) #4

Najpier odinstaluj obecne sterowniki dla karty dźwiękowej.

Potem pobierz i zainstaluj poprawkę KB888111 dla Windows XP SP2 PL.

Następnie pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki dla Realtek HD Audio

albo stąd Realtek HD Audio. Obecna wersja, to R1.92.

Na koniec zainstaluj DirectX 9.0c z marca 2008.

(XMan) #5

Dokładnie tak jak opisał powyżej @Srebrny Wilk.

Najpierw musisz zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej.

Po zainstalowaniu sterowników Realtek R1.92 poprawka KB888111 xpsp2 czyli UAA już się znajduje

w C:\Program Files\Realtek... wystarczy ją odnaleść kliknąć i zainstalować.

Dodatkowo jeżeli korzystasz z gniazda panela przedniego to musisz zaznaczyć w panelu sterowników

,,Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego".

Po deinstalacji sterowników i innych programów używaj jakiegoś programu do czyszczenia komputera, jeżeli nie masz to wystarczy CCleaner.

Odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj wyłącznie K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative

lub FFDShow + Real Alternative.

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=243502

viewtopic.php?f=19&t=242661

viewtopic.php?f=2&t=242429

(Srebrny Wilk) #6

Tę poprawkę zawsze instaluje się przed sterownikami i nie ma znaczenia, czy już jest zainstalowana.

Być może jest, to wówczas zostanie nadpisana na poprawną i w polskiej wersji.

Należy pamiętać, że są trzy wersje tej poprawki (dla Windows 2000, XP SP1 i XP SP2) i dodatkowo oddzialnie każda z nich dla każdego języka Windows.

Podana przeze mnie jest dla Windows XP SP2 w języku polskim.

Na samym końcu kodeki i odtwarzacze, jak napisał XMan.

(XMan) #7

Sterowniki Realtek instalowałem kilkadziesiąt razy i pierwsze słyszę o poprawce KB888111 po której wszystko jest w j. polskim. :slight_smile:

Można ją również instalować po instalacji sterowników - jeszcze niedawno jej nie było w sterownikach

ale po tym jak było dużo reklamacji do firmy Realtek specjalnie została dołączona.

Są dwie wersje - jedna ma 666.21 KB druga kilkadziesiąt MB - UAA.

Wystarczy 666.21 KB i panel sterowników również jest w j. polskim... :slight_smile:

(Srebrny Wilk) #8

Ja instalowałem KB888111 kilkaset razy i sterowniki Reatek Również.

Napisałeś, że Realtek zaczął dołączać KB888111 do sterowników po reklamacjach. Pomyślałeś dlaczego?

Bo jest niezbędna dla zainstalowania sterowników HD Audio i musi być zainstalowana przed nimi.

Jesli jej nie zainstalujesz, to zrobi to instalator sterowników, przed zainstalowaniem sterowników, tyle, że poprawka będzie w języku angilskim (nie sterowniki), sterowniki będą tylko w języku angielskim, a panel sterowania Realtec w wielu językach, m.in. w polskim.

Pomyliłeś język poprawki z językiem sterownikia i językiem panelu sterowania.

Pakiet KB888111 o rozmiarze kilkudziesięciu MB zawiera właśnie wszystkie wersjie (2K, XP SP1 i XP SP2) w wszystkich językach, w tym m.in. polski.

Ja podałem łącze do polskiej wersji dla SP2 (nie wydłubanego ENU z całego pakietu i nie do całego pakietu).

Jezyk Panelu, o którym wspomniałeś nie ma nic wspólnego z KB888111, czego też nie napisałem. Panel jest składnikiem instalowanym wraz ze sterownikiem Realtek.

Fakt, że pomyliłem się co do ALC660 (stosunkowo nowym i rzadkim kodeku) i do będu się przyznałem, nie oznacza, że możesz jeździć namnie, jak na łysej kobyle, bo doświadczenie mam ponad 20. letnie. Ty również mógłbyś zachować nieco pokory.

(XMan) #9
  1. Poprawka KB888111 nie jest w żadnym języku ponieważ to jest tylko poprawka.

2. ALC660 to nie kodek tylko karta graficzna.

3. Nigdy po nikim nie jeżdziłem i nie staram się kogoś wprowadzać w ,,maliny".

4. Bardzo mi przykro że zostałem żle zrozumiany. :frowning:

5. Najmądrzej ze wszystkich odpowiedział @Madafaker.

/ ja wyłącznie sugerowałem się znajomością tematu i doświadczeniem /.

Pozdrawiam.

(Srebrny Wilk) #10

Ja również pozdrawiam.

(Kosarro) #11

Panowie wiec jeszcze raz i powoli. Mam toshibe L40-170 model PSL4CE, chipst GL960 z karta dzwiekowa realtek ALC660 Intel80802 HD. Mam caly czas problem z zainstalowaniem dzwieku pod windows xp sp2 professional. Wgrywalem juz ta poprawke kb888111plksp2 po czym najnowsze sterowniki ze strony realteka r1.95 i dalej nic.Niby sterowniki sie do konca zainstaluja ale po restarcie komputera cisza,w MU nie ma ani sladu po zainstalowanych sterownikach.

prosze o pomoc

pozdrawiam

(Srebrny Wilk) #12

Sprawdź jeszcze dwa miejsca.

1. BIOS, czy nie jest wyłączony układ Audio?

2. Menedżer urządzeń, czy nie masz urządzeń z wykrzyknikami (!) albo ze znakami zapyrtania (?)?

Jeśli są takie, to mając zainstalowane już KB888111 i sterowniki R1.95, usuń te ze znakami (!) i (?), następnie, ponownie uruchom sysytem.

3. W Panelu sterownia / Dźwięki i urządzenia audio na zakładce Audio sprawdź, czy domyśnym urządzeniem odtwarzania dźwięku jest Realtek HD Audio output oraz, czy domyślnym urządzeniem nagrywania dźwięku jest Realtek HD Audio input. Jesli są inne ustawienia, to ustaw właściwe.

(Kosarro) #13

Ok, zadzialalo, super!

Dzieki za pomoc.