Brak napędu CD/DVD(także w Menadżerze)

Wiem że tematów na tego typu jest dużo ale od godziny szukam po różnych forach rozwiązania mojego problemu i nigdzie go znaleźć nie mogę.

Skopałem coś z nagrywarką DVD mam NEC ND-4570A bo nie chciała się zamykać, tak więc odłączyłem ją i rozebrałem, udało mi się dojść jak działają zębatki i wszystko pięknie zamyka się teraz.

Problem w tym że podłączyłem ją znowu do komputera(oczywiście robione wszystko na zamkniętym komputerze, resetowałem system kilka razy itd. ) i komputer jej nie widzi, nie tyle co w systemie Windows co w ogóle w Menadżerze Zadań. Przy odpaleniu komputera po ekranie z biosu powinien czytać wpierw CD-ROM (tak mam ustawione w biosie) i przy włożeniu płyty z Windows’em powinno być “dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty” a tej części odpalenia systemu w ogóle nie ma. CD-ROM można otworzyć włożyć płytę, ale nic więcej. Kable wszystkie sprawdzałem kilka razy. Gdzieś przeczytałem że mam sobie ten problem w Bios’ie rozwiązać ale nie wiem gdzie?

Może pomoże reset?

Oczywiście BIOS-u. :wink:

Styka i gra :smiley: Zrestartowałem BIOS’a, odłączyłem wszystkie kable, walnąłem jak przystało na dobry stary sprawdzony sposób i zaskoczyło ;] Nie wiem co było przyczyną, może faktycznie te kable, za dużo kurzu się tam chyba osadziło, no nie istotne, dzięki za pomoc ;]