Brak napędu DVD

Tak, wiem temat wałkowany w internecie milion razy, ale w moim przypadku nic nie pomaga. W menadżerze urządzeń widać normalnie napęd i że ma zainstalowany sterownik. Dodałem również klucz do rejestru

CytatKomputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0
Wartość nazwa: EnumDevice1 typ: REG_DWORD wartość: 1

Nie mam pojęcia co jest… Potrzebuje napędu do instlacji innych steroników których nie mam, ale nie mam jak… Jakieś pomysły?wuwuw

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs

To jest napęd wirtualny a nie rzeczywisty - nie określiłeś jakiego napędu nie widzi system, do sterowników (podejrzewam, że z płyt) potrzebujesz fizycznego DVD - jeżeli system go nie widzi to może być fizyczna przyczyna jego braku.

Przecież dycha sama pobiera i instaluje sterowniki razem z aktualizacjami…

Ufaj W10 a wyjdziesz na tym (jak zabłocki na mydle).

Nie obchodzi mnie zabłocki ani inny kowalski, używam na kilku komputerach od początku i nigdy nie zawiódł.
Instalowałem na kilkudziesięciu komputerach i nigdy nie miał problemów ze sterownikami.
Podziel się teraz swoim doświadczeniem jak to pobrał ci i zainstalował złe sterowniki.

Windows to nie linuks który lubi mieć problemy ze sterownikami albo nie mieć ich wcale.

Ja też instalowałem linux na kilku dziesięciu komputerach i nie miałem problemu.
Tylko czemu są ponoć problemy ze sterami intela w W10.
(Jak by co Twoja racja mój spokój):wink::+1:

To ja zapytam inaczej, dlaczego na W10 na karcie Intela mam 270Mb a na tym samym na Linuksie mam 50?
Dlaczego grafika intela ledwo sobie radzi na linuksie a na W10 śmiga sporo wydajniej?

Teraz mam inny problem, uszkodził mi się któryś klucz rejestru i nie mogę uruchomić systemu… Próbowałem zainstalować windows 7 z pena i windows 10 z płyty oryginalnej ale ciągle jest komunikat o braku wymaganego sterownika napędu… zapewne znany błąd, przełączyłem nawet w biosie to co trzeba, lecz dalej nie idzie… Proszę o jakieś porady, nie mam już głowy…

Udało mi się dojść do opcji wyboru partycji, sformatowałem partycję dysku C ale wyskoczył błąd : 0x8007025d

Link nie działa, po za tym mój lenovo ma Grafikę AMD i Procesor AMD.
jest to lenovo z50-75

zmienię w biosie SATA controller Mode z AHCI na Compatible to instalacja ruszy, ale wyskoczy wyżej opisany błąd.

Lub jakiś sterownik do usb 3.0 który zadziała na tym laptopie, pobierałem różne sterowniki na pendrive żeby ruszyła instalacja nic nie pomaga…

A tak po prostu Ustawienia> aktualizacja i zabezpieczenia > Rozwiązywanie problemów >Sprzęt i urządzenia