Brak neta przez 10sekun

Siema tak jak w temacie mam mały problem z netem, neta rozdzielam za pomocą routera na kompa stacjonarnego i laptopa, na kompie stacjonarnym dzieje mi się dziwna rzecz a konkretnie o godzinie 15:30 nie mam na kompie neta przestaje działać gg, radio przestaje grać, jak gram to rozłącza mi się z serwerem ale dosłownie za 10sekund wszystko wraca do normy, dzieje się tak nawet zaraz po formacie, wcześniej działo się to o godz 19:30. Niby to nic takiego ale potrafi wkurzyć człowieka xD Z góry wielkie dzięki za info:-)

Sprawdź konfigurację routera, gdzieś powinna być opcja umożliwiająca przydzielanie szerokości pasma w określonych godzinach dla określonego komputera, może masz tam też opcję odpowiedzialną za wyłączanie udostępniania internetu w określonych godzinach. Jeśli znajdziesz u siebie taką opcję, to sprawdź czy przypadkiem nie masz tam wpisanych jakichś reguł. Przypisz też stałe IP lokalne dla MAC Adresu swojej karty sieciowej tak aby nie dzierżawiła ona za każdym razem nowego IP, być może te 10 sekund to pobieranie nowej konfiguracji.

Pozdrawiam.

znalazłem aby takie coś http://img49.imageshack.us/my.php?image=beztytuude7.jpg a i nie znalazłem żadnej opcji z tych co mówiłeś

P.S router to pentagram cerberus adsl wifi 802.11g lite

kiedyś z tego co pamiętam neostrady miały taki feature, że co 24 godziny się rozłączały i łączyły ponownie, żeby udowodnić że IP jest w tej usłudze zmienne.

może masz coś podobnego?

nie wiem czy jest coś takiego, ale to nie polega na tym że odcina mi całkowicie neta i muszę czekać żeby się znowu połączyło tylko tak jak by był chwilowy zanik sygnału na kablu do kompa a ikonka od neta normalnie jest że jest połączenie cały czas, jeszcze mam lapka na wifi podpiętego i tam tak sie nie dzieje

ikona Ci się nie zmienia, bo na odcinku router-komputer nic się nie zmienia.

Internet znika na odcinku dostawca-router, więc żeby sobie to dobrze zdiagnozować musisz być zalogowany na routerze w momencie zaniku Internetu i wtedy sprawdzać status połączenia WAN w routerze , a nie połączenia sieciowego w Twoim komputerze.

chyba, że na laptopie w ogóle nie zanika, to wtedy będzie to coś innego.

no właśnie nie jestem pewien czy na lapku też w tym czasie nie ma neta, jak nie zapomnę to dzisiaj zobaczę czy tam też neta odcina, jak mam sprawdzić to połączenie na routerze? bo z tego co tam wczoraj patrzałem to jest tylko ta opcja od lanu co wczoraj dawałem screena

P.S dzieje się to tylko na kompie stacjonarnym, na lampku wszystko działa poprawnie